bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2707

Wlamywacze zatrzymani

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 33-letniego bielszczanina i jego 26-letniego wspólnika, podejrzanych o włamanie do prywatnego budynku w bielskiej dzielnicy Olszówka. Za przestępstwo to zatrzymanym grozi teraz 10 lat więzienia.

Zatrzymanie, policja
fot. Policja


Do włamania doszło w południe, gdy domownicy przebywali w pracy. Rabusie wykorzystali ich nieobecność i wyłamali drzwi balkonowe na parterze. Przedostali się do wnętrza domu, kradnąc biżuterię, sprzęt RTV i inne wartościowe przedmioty, których wartość wyceniono na 40 tys. złotych. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, już godzinę później zatrzymali dwójkę włamywaczy, podczas gdy starali się ?upłynnić? skradzione fanty. Część skradzionego mienia odzyskano.

Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Starszy z nich był już karany za włamania i przestępstwa narkotykowe, za co trafił do więzienia na 2 lata. Policjanci wnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Sąd nie przychylił się do tego wniosku. Wobec obu podejrzanych prokurator zastosował dozory policyjne.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.