bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2021
  • wyświetleń: 1362

Miała 2 promile i prowadziła auto. Zatrzymał ją policjant po służbie

Kryminalny z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej udowodnił, że policjantem jest się całą dobę. W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Zatrzymana przez niego 31-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego miała w organizmie blisko dwa promile.

Reklama

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Miała 2 promile i prowadziła auto. Zatrzymał ją policjant po służbie · fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło w sobotę przed północą w rejonie ulicy Kopernika w Żywcu, którą przejeżdżał będący już po służbie policjant z bielskiej „jedynki”. Kryminalny z blisko 10-letnim doświadczeniem w policji zauważył osobowe renault, którego sposób jazdy wskazywał, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy. Samochód poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni, raz po raz zwalniając i gwałtownie przyspieszając bez powodu, dlatego śledczy natychmiast powiadomił dyżurnego żywieckiej komendy powiatowej.

Policjant wykorzystał bezpieczny moment, w którym zajechał renault drogę, a po podejściu do siedzącej za kierownicą młodej kobiety, zabrał jej kluczyki. Przybyli na miejsce mundurowi z żywieckiej drogówki zbadali jej stan trzeźwości. 31-latka miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi jej do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.