bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2021
  • 10 listopada 2021
  • wyświetleń: 6597

"Tu się nie da mieszkać". Apelują o budowę ekranów dźwiękochłonnych

Radny Karol Markowski po raz kolejny zwrócił się do władz Bielska-Białej o "użycie wszelkich możliwych sposobów, aby pozyskać środki z Urzędu Marszałkowskiego" na budowę ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż drogi ekspresowej S-1 w północnej części miasta.

Reklama

droga ekspresowa s1
"Tu się nie da mieszkać". Apelują o budowę ekranów dźwiękochłonnych - zdj. ilustracyjne · fot. GDDKiA


- Panie Prezydencie, chciałbym po raz kolejny zwrócić Pańską uwagę na mieszkańców ulic Braterskiej, Siostrzanej i przyległych i na coraz bardziej narastający problem związany z udokumentowanymi przekroczeniami hałasu z drogi S-1 w północnej części Bielska-Białej. Kilkukrotnie na przestrzeni ostatnich lat interpelowałem i wnioskowałem o budowę ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż drogi S-1, w efekcie czego dokonano pomiarów, które wykazały znaczne przekroczenia i wskazywały na konieczność posadowienia ekranów w tym miejscu - napisał w swojej interpelacji radny Karol Markowski z klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej".

- Moje ostatnie spotkanie z mieszkańcami w rejonie wyżej wymienionych ulic potwierdziło bardzo duże nasilenie hałasu w tym rejonie. „Tu się nie da mieszkać” — słyszę raz po raz od mieszkańców ulic Braterskiej, Siostrzanej i przyległych - dodał samorządowiec, który zwrócił się z prośbą do władz Bielska-Białej o "użycie wszelkich możliwych sposobów, aby pozyskać środki z Urzędu Marszałkowskiego na wykonanie wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji".

Do sprawy będziemy wracać.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.