bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2021
  • wyświetleń: 1476

[FOTO] W podstawówkach policja prowadzi akcję "Bądź i Ty bezpieczny"

Policjanci uczestniczą w spotkaniach pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”, które odbywają się w szkołach podstawowych w Bielsku-Białej. Organizatorami przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Mundurowi uczą podstawowych zasad ruchu drogowego oraz bezpiecznych nawyków. Uczestnicy otrzymują przydatne elementarze i odblaskowe akcesoria.

Reklama

W podstawówkach policja prowadzi akcję "Bądź i Ty bezpieczny" · fot. KMP Bielsko-Biała


Jak informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim dzieci szkół podstawowych. Mundurowi z drogówki i przedstawiciele fundacji w ciekawy i przystępny sposób uczą przepisów i zasad ruchu drogowego. Bardzo duża waga jest przykładana do wyrobienia w dzieciach nawyku korzystania z elementów odblaskowych.

- Celem akcji jest również promowanie używania elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach - dodają mundurowi z Bielska-Białej.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną „Bądź bezpieczny na drodze”, które posłużą do utrwalenia wiadomości przekazanych przez policjantów podczas prelekcji.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.