bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2021
  • wyświetleń: 2306

Miasto włączyło się w akcję poparcia dla migrantów i uchodźców

Miasto Bielsko-Biała włączyło się w akcję "Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!". Symbolem jednoznacznego poparcia dla migrantów i uchodźców uwięzionych na polsko-białoruskiej granicy było zapalenie w sobotę wieczorem na godzinę zielonych świateł.

Reklama

Miasto włączyło się w akcję poparcia dla migrantów i uchodźców
Miasto włączyło się w akcję poparcia dla migrantów i uchodźców · fot. UM Bielsko-Biała


6 listopada o godzinie 19.00 podświetlony na zielono został most na rzece Białej na ul. 11 Listopada. O tej samej porze Galeria Bielska BWA zapaliła zielone światło w oknach galerii, od strony ul. 3 Maja. Dołączyć do akcji mógł każdy mieszkaniec i każda mieszkanka Bielska-Białej.

- Niech cała Polska, każdy dom i budynek publiczny zaświecą 6 listopada o godz. 19.00, przez godzinę, zielonym światłem. Dajmy migrantom i uchodźcom jasny sygnał, że nie jesteśmy obojętne, obojętni, gdy na granicy naszego państwa z Białorusią łamane są prawa człowieka - apelowała Inicjatywa #matkinagranice.

Miasto włączyło się w akcję poparcia dla migrantów i uchodźców
Miasto włączyło się w akcję poparcia dla migrantów i uchodźców · fot. UM Bielsko-Biała


Pełna treść apeluMATKI NA GRANICĘ. MIEJSCE DZIECI NIE JEST W LESIE!

Bezprecedensowy kryzys humanitarny na polsko-białoruskiej granicy wymaga dziś szerokiego i zdecydowanego zaangażowania. Aby ratować zdrowie i życie osób, w tym małych dzieci, które, przetrzymywane w lasach na przygranicznych terenach, marzną, głodują, cierpią, nie wystarczy działanie społeczników, wolontariuszy, medyków i mieszkańców lokalnych społeczności. Wierzymy, że nie jesteśmy w tym samotne i samotni. Aby realnie pomóc migrantom i uchodźcom, potrzebujemy stanowczego wsparcia oraz solidarności ze strony polskich samorządów. Wspólnie udowodnimy, że Polki i Polacy są przyzwoici, że na czele samorządów stoją ludzie prawi i o wielkich sercach.

Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie akcji inicjatywy społecznej Matki na Granicę. Jako działaczki i działacze społeczni, zapraszamy Waszą gminę do współpracy przy naszym kolejnym projekcie. Dnia 6 listopada (sobota) o 19:00 w ramach akcji Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie! mieszkańcy i mieszkanki całej Polski zapalą na godzinę w oknach zielone światła - jednoznaczny symbol wsparcia dla migrantów i uchodźców. Zielone światła świecą się w oknach Podlasia, jako sygnał gotowości do pomocy, do ratowania życia ludzi. Udział lokalnych samorządów pokaże, że małe ojczyzny kultywują polską gościnność, a prawa człowieka i los uchodźców są dla nich ważne. W wielu miastach i gminach dostają oni już teraz wsparcie: bezpieczny azyl, szansę na godne życie. Mamy w naszym państwie 2477 gmin - włączmy się w pomoc na rzecz najsłabszych, stańmy razem w haniebnym czasie.

Prosimy o zaangażowanie się w akcję Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie! i podświetlenie na zielono, w ramach solidarności z migrantami i uchodźcami, gminnych budynków publicznych. 6 listopada o godz. 19:00 pokażmy, że nie ma naszej zgody na niehumanitarne traktowanie drugiego człowieka. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt: matkinagranice@gmail.com, tel. 606653916.

W imieniu inicjatywy #matkinagranice
Joanna Stańczyk - Dolnośląski Kongres Kobiet
Jędrek Kawecki - Równik Praw
Katarzyna Danielewska-Drzazga - Centrum Praw Kobiet
Adrianna Klimaszewska - Różowa Skrzyneczka
Magdalena Rozwadowska - Dolnośląski Kongres Kobiet
Urszula Kowalski - Centrum Praw Kobiet Wrocław

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.