bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2021
  • 11 listopada 2021
  • wyświetleń: 3783

[WIDEO] Nie trzeba znać się na grzybach, żeby odwiedzić BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Galeria BWA zaprasza na na spotkanie ze sztuką współczesną. Obecnie trwa wystawa będąca finałem 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021. Wydaje się, że jest ona szczególna z kilku względów. I nie chodzi tu tylko o jedno z dzieł, jakie zostało dopuszczone do konkursu. Choć z pewnością wiele osób przyjdzie do galerii właśnie po to, by zobaczyć kardynała Dziwisza z muchomorem na głowie.

ReklamaJak tłumaczy Ada Piekarska z bielskiej BWA, tegoroczna Bielska Jesień prezentuje prace, które powstawały w popandemicznej rzeczywistości. Widać w nich odzwierciedlenie lęków i wielu kryzysów, z którymi boryka się społeczeństwo. Do konkursu zakwalifikowano wyjątkową liczbę prac, bo aż 121. Każda z nich zasługuje na uwagę.

Być może wielu z nas przyciągnie tu zwłaszcza obraz „Królestwo grzybów” Tomasza Kokotta, który przedstawia kardynała Stanisława Dziwisza w nakryciu głowy z muchomora. Niech jednak będzie on tylko pretekstem do obejrzenia wszystkich dzieł. Tymczasem zapytaliśmy bielszczan czy podoba im się kontrowersyjne dzieło i jakie, ich zdaniem, niesie przesłanie.

Obrazy w ramach Bielskiej Jesieni można oglądać do 12 stycznia 2022. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a już 12 listopada odbędzie się wernisaż, na którym poznamy zwycięzców konkursu.

ab, Elżbieta Goraus / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj