Wiadomości

  • 10 października 2012
  • 14 października 2012
  • wyświetleń: 2276

Wystawa w Galerii Sfera

W Galerii Sfera trwa wystawa "Kultura bez granic - sztuka bez ograniczeń". Jej autorami są uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej.

wystawa, galeria sfera
"Dziewczyna"


wystawa, galeria sfera
"Kwiaty mamy"


Prezentowane prace wykonano różnymi technikami, między innymi: suchymi pastelami, kalko-grafem, monotypią czy wydzieranką. Wiele z nich zostało nagrodzonych w konkursach plastycznych na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym.

Jak podkreślają organizatorzy wystawy, poprzez działalność artystyczną uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną mają możliwość rozwoju zainteresowań i uzdolnień plastycznych oraz doskonalenia umiejętności manualnych.

- To bardzo ważne, aby młodzi ludzie, dla których los nie zawsze jest łaskawy, mogli realizować swoje artystyczne pasje. Cieszymy się, że gościmy wystawę w naszej galerii i jesteśmy przekonani, że spodoba się ona wszystkim odwiedzającym naszą galerię - mówi Joanna Bierówka, manager ds. marketingu Galerii Sfera.

Wystawę można oglądać w holu galerii I, do 16 października.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj