Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2021
  • wyświetleń: 2996

Dwustu kadetów bielskich szkół mundurowych złożyło ślubowanie

Ponad 200 kadetów z trzech szkół mundurowych z Podbeskidzia złożyło ślubowanie 4 listopada w hali pod Dębowcem.

Dwustu kadetów bielskich szkół mundurowych złożyło ślubowanie
Dwustu kadetów bielskich szkół mundurowych złożyło ślubowanie · fot. UM Bielsko-Biała


Byli to kadeci z - Technikum im. gen. S. Sosabowskiego w Bielsku-Białej ZDZ w Katowicach, bielskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Studium Przedsiębiorczości MAGO oraz Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele środowisk wojskowych i oświatowych. Samorząd Bielska-Białej reprezentowali zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia i radny Rady Miejskiej Marcin Litwin. Obecny był także poseł Przemysław Drabek. Ślubowanie kadetów przyjął gen. bryg. Artur Dębczak, szef Biura do spraw programu Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej.

Podczas uroczystości wystąpiła orkiestra wojskowa z Bytomia. Pokaz musztry paradnej zaprezentowali uczniowie Technikum im. gen. S. Sosabowskiego w Bielsku-Białej ZDZ w Katowicach. Uczniowie z LO Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.