bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2021
  • wyświetleń: 2566

Będą wspólne działania ws. muralu na 70 lat żeńskiej siatkówki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

Grupa radnych klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej" skierowała do władz miasta interpelację w sprawie organizacji obchodów 100-lecia Bialskiego Klubu Sportowego "Stal" Bielsko-Biała, który przypada w roku 2022 oraz jubileuszu 70-lecia sekcji siatkówki, które przypada w 2021 roku. Wśród propozycji był m.in. powstanie muralu. Na pismo członków Rady Miejskiej odpowiedział Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Reklama

Będą wspólne działania ws. muralu na 70 lat żeńskiej siatkówki
Będą wspólne działania ws. muralu na 70 lat żeńskiej siatkówki · fot. www.bks.bielsko.pl


W przyszłym roku Bialski Klub Sportowy "Stal" Bielsko-Biała będzie obchodził okrągły jubileusz 100-lecia działalności, z kolei w tym roku 70-lecie działalności obchodzi sekcja siatkówki kobiet BKS Stal” Bielsko-Biała, która bez cienia wątpliwości jest sportową wizytówką naszego miasta.

Dlatego też w swojej interpelacji do prezydenta Bielska-Białej radni Dorota Piegzik-Izydorczyk, Maksymilian Pryga, Karol Markowski, Roman Matyja, Adam Wykręt oraz Rafał Ryplewicz zaproponowali, aby, "chcąc w sposób godny, właściwy i oryginalny uczcić 70 lat żeńskiej siatkówki w Bielsku-Białej", już teraz merytoryczne wydziały: edukacji i sporu oraz kultury i promocji przy współpracy z ich prezes oraz z szeroko rozumianym środowiskiem sympatyków sekcji siatkówki BKS „Stal” rozważyły pomysł wykonania muralu, który podkreśli zasługi żeńskiej siatkówki dla sportowego rozwoju Bielska-Białej.

Więcej o interpelacji przedstawicieli klubu radnych "Wspólnie dla Bielska-Białej" pisaliśmy tutaj.

Na pismo członków Rady Miejskiej odpowiedział Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - Klub BKS Stal stanowi nieodłączny element historii naszego miasta, a jego sukcesy — w szczególności żeńskiej drużyny siatkówki - są powodem do dumy kibiców z Bielska-Białej i całego regionu. Zgadzam się z państwem, że podwójny okrągły jubileusz wymaga godnego uczczenia. Zaproponowaną przez Państwa formę uczczenia tych rocznic uważam za ciekawą i wartą rozpatrzenia - podkreślił samorządowiec.

- W tym celu przedstawiciele Wydziału Edukacji i Sportu oraz Wydziału Kultury i Promocji we współpracy z przedstawicielami klubów BKS Stal i BKS SA, a także środowiskiem kibiców podejmą działania, zmierzające do wypracowania wspólnej koncepcji i wskazania lokalizacji muralu, upamiętniającego jubileusze - dodał Kucia.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj