bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2021
  • wyświetleń: 1626

Oszuści podają się za agentów CBA i członków rodziny. Policja ostrzega

W regionie grasują oszuści i wykorzystują kilka z najbardziej „popularnych” metod działania. Podają się za członka rodziny, który miał poważny wypadek komunikacyjny i proszą o duże sumy gotówki lub dzwoniąc do przedsiębiorców jako rzekomi agenci CBA usiłują wyłudzić dane, przy których użyciu można wziąć pożyczkę on-line. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Reklama

senior, telefon, oszustwo
Oszuści podają się za agentów CBA i członków rodziny. Policja ostrzega · fot. pixabay.com


We wtorek w godzinach porannych do kilku mieszkańców Bielska-Białej zadzwoniła oszustka podająca się za ich córkę. Kobieta twierdziła, że miała poważny wypadek i potrzebuje pilnej dużej sumy pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności. Na szczęście osoby, do których dzwowiła nie dali się oszukać.

Z kolei do jednego z zakładów stomatologicznych zadzwonił oszust podający się za agenta CBA i usiłował wyłudzić dane, przy których użyciu mógłby wyłudzić kredyt. Na szczęście kobieta rozłączyła się i sprawdziła pod numerem alarmowym, że to była próba oszustwa.

Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w najbliższym komisariacie.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.