bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2021
  • 5 listopada 2021
  • wyświetleń: 3221

Pierwszy etap rozbudowy ul. Krzemionki ma ruszyć w 2022 roku

W swojej interpelacji do władz Bielsko-Białej radny Bronisław Szafarczyk z bielskiego klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej" zaapelował o rozbudowę skrzyżowania ulic Wyzwolenia oraz Krzemionki, w tym budowy chodników przy drugim z wymienionych ciągów komunikacyjnych. Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, pierwszy etap inwestycji ma ruszyć w 2022 roku.

Reklama

Radny apeluje o rozbudowę ulic Krzemionki i Wyzwolenia
Pierwszy etap rozbudowy ul. Krzemionki ma ruszyć w 2022 roku · fot. Google Street View


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, członek bielskiej Rady Miejskiej, Bonisław Szafarczyk z klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej, zwrócił się do władz miasta z wnioskiem o ujęcie zadania polegającego na rozbudowie ulicy Wyzwolenia i ulicy Krzemionki wraz z budową chodników w planach budżetowych miasta na rok 2022 i lata następne.

Jak poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, opracowana została dokumentacja projektowa dla inwestycji pod nazwą "Rozbudowa ulicy Krzemionki — budowa chodnika, wraz z rozbudową skrzyżowania ulicy Krzemionki z ulicą Wyzwolenia w Bielsku-Białej". Planowany termin wydania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej to IV kwartał 2021 roku.

- Odnośnie zapewnienia środków na realizację inwestycji w roku 2022 i następnych latach informuję, iż Miasto Bielsko-Biała dołoży wszelkich starań aby te środki zapewnić. W roku 2022 rozpoczęte zostaną roboty budowlane dla etapu I inwestycji - dodał Kamiński i jednocześnie podkreślił, że "z uwagi na panujący stan epidemiczny i ograniczone środki w budżecie Miasta Bielska-Białej zredukowano do minimum inwestycje drogowe na terenie miasta". - Wykonywane są etapowo tylko najpilniejsze projekty drogowe w bieżącym i kolejnym roku kalendarzowym - podsumował samorządowiec.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.