bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 2238

Przejechane na rowerze kilometry zamienią na jedzenie dla zwierząt

Rusza akcja "Rower pomaga zwierzętom", w której rowerowe kilometry zostaną zamienione na jedzenie dla zwierząt. Wystarczy przejechać 10 kilometrów, a Fundacja Ekologiczna "Arka" zakupi kilogram marchwi, buraka czy kapusty.

Reklama

Przejechane na rowerze kilometry zamienią na jedzenie dla zwierząt
Przejechane na rowerze kilometry zamienią na jedzenie dla zwierząt · fot. Fundacja Ekologiczna "Arka"


Fundacja Ekologiczna "Arka" chce pomóc prawie 500 zwierzętom z zaprzyjaźnionej Przystani Ocalenie. Akcja potrwa do 28 lutego i jest przeznaczona dla coraz większej grupy cyklistów, którzy jeżdżą na rowerach przez cały rok.

Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy dołączyć do klubu "Rower Pomaga zwierzętom" w aplikacji Strava lub wpisać przejechane kilometry na stronie http://www.rowerpomaga.pl cel - Rower Pomaga zwierzętom.

"Rower Pomaga": 21 jednośladów trafi do dzieci z domów dziecka
Przejechane na rowerze kilometry zamienią na jedzenie dla zwierząt · fot. Fundacja ekologiczna "Arka"


- Inspiracją do akcji była Arka, klacz którą wykupiliśmy w zeszłym tygodniu z transportu na rzeź, a która właśnie przebywa w Przystani. Obiecaliśmy pomóc w jej utrzymaniu. Ale w Przystani jest prawie 500 zwierząt, które potrzebują pomocy - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ekologicznej "Arka".

- Szukamy także Partnerów biznesowych, którzy zaangażują się w akcję. Chcemy w bardzo wymierny i konkretny sposób pomóc zwierzętom, dla których okres zimowy jest trudny - dodaje prezes organizacji.

mp / bielsko.info

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.