bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 442

Jak wyglądają średnie przebiegi używanych samochodów?

Materiał partnera:

Kupowanie samochodu, który sprowadzony jest z zagranicy ma zarówno tyle samo wad, jak i zalety. Osoby, które są fanami takiego działania, uważają, że zachodnie drogi są znacznie lepsze, a zamożni właściciele tych pojazdów nie oszczędzają na wszelkiego rodzaju naprawach. Z kolei przeciwnicy tej propozycji jasno deklarują, że w większości wypadków tak naprawdę kupujemy "kota w worku", gdyż spora część ofert ma cofnięte liczniki, lub też wypadkową przeszłość. Dzisiaj zajmiemy się średnimi przebiegami w używanych samochodach. Jak powinny prezentować się względem wieku auta?

Jak wyglądają średnie przebiegi używanych samochodów?


Średni przebieg samochodu w Europie - jak to wygląda?Jakiś czas temu niemiecki serwis check24.de stworzył ranking modeli, które charakteryzują się największymi rocznymi przebiegami. Mowa oczywiście o pojazdach, które są w rękach osób prywatnych. Jak wygląda wspomnaine zestawienie?

1. Skoda Superb Combi - Niecałe 18 tysięcy kilometrów w ciągu roku;
2. Hyundai i40 Wagon - około 17 tysięcy kilometrów w ciągu roku;
3. Seat Leon ST - około 16,5 tysięcy kilometrów w ciągu roku;
4. Opel Insignia Sports Tourer - około 16 tysięcy kilometrów w ciągu roku;
5. VW Golf VII Variant - około 15,5 tysięcy kilometrów w ciągu roku;
6. Skoda Octavia Combi - około 15,5 tysięcy kilometrów w ciągu roku;
7. Mazda CX-5 - około 15,5 tysięcy kilometrów w ciągu roku;
8. Volkswagen Golf VI Variant - około 15 tysięcy kilometrów w ciągu roku;
9. Citroen C5 Tourer - około 15 tysięcy kilometrów w ciągu roku;
10. Hyunda i30 Wagon - około 15 tysięcy kilometrów w ciągu roku;

Podobne zestawienia przygotowały także inne kraje, takie jak Wielka Brytania, dzięki czemu możliwe było ustalenie średniego przebiegu samochodów używanych dla europejskich nacji. Wynosi on 11,5 tysięcy kilometrów w ciągu roku.

Jak wygląda ilość przejechanych kilometrów przez dane auta w naszym kraju?W serwisach ogłoszeniowych nie brakuje różnych ofert. Co ciekawe, spora większość z nich to samochody, które nie mają jeszcze przekroczone granicy 200 tysięcy kilometrów przebiegu. Jak wygląda średni wiek oraz przebieg aut dostępnych w najpopularniejszych serwisach?

  • BMW - 10 lat oraz 171 tys. km;
  • Volkswagen - 11 lat oraz 174 tys. km;
  • Hyundai - 8 lat oraz 124 tys. km;
  • Skoda - 8 lat oraz 155 tys. km;
  • Opel - 10 lat oraz 163 tys. km.


W związku z tym na pierwszy rzut oka wydaje się, że sprzedawcy nie oszukują swoich klientów poprzez cofanie przebiegu. Jak wygląda rzeczywistość?

Jak handlarze oszukują swoich klientów?Choć średni roczny przebieg względem wieku samochodu się zgadza, to nie oznacza to, że jest on w pełni realny. Jak już mówiliśmy, odnosi się on do prywatnych sprzedawców, których ilość przejechanych kilometrów jest bardzo standardowa. Najczęściej jednak handlarze kupują samochody od różnych firm, które mają o wiele większe przebiegi. Tym samym po sprawdzeniu auta do Polski musi ono zostać "dostosowane" do oczekiwań klientów, które są przecież zupełnie naturalne. Właśnie dlatego cofnięte liczniki to wielki problem rynku samochodów używanych. Rozwiązaniem tego problemu może być sprawdzanie aut po numerze VIN. Pozwala nam na to serwis https://bestvin.pl, dzięki któremu możesz sprawdzić historię danego samochodu bez wychodzenia z domu. Za jego sprawę będziesz w stanie przekonać się, czy dany pojazd jest wart uwagi, czy znacznie lepiej postawić na inną propozycję.