bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 1484

Włamali się do dziewięciu samochodów. Straty na 28 tys. zł

Kryminalni z bielskiej komendy wytropili i zatrzymali dwóch sprawców, którzy w ciągu jednej nocy włamali się aż do 9 pojazdów, a z części z nich skradli akcesoria i przechowywane w nich przedmioty powodując łącznie straty ponad 28 tysięcy złotych. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanych. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Włamali się do dziewięciu samochodów. Straty na 28 tys. zł
Włamali się do dziewięciu samochodów. Straty na 28 tys. zł · fot. KMP Bielsko-Biała


Do chuligańskich przestępstw doszło w nocy z 15 na 16 października. W rejonie bielskich ulic; Komorowskiej, Towarzystwa Szkoły Ludowej i Legionów doszło do serii włamań i uszkodzeń zaparkowanych w tym rejonie pojazdów. Mundurowi ustalili, że doszło do 5 kradzieży z włamaniem do pojazdów, gdzie po wybiciu szyb bocznych sprawcy dostali się wewnątrz i skradli wyposażanie audio oraz pozostawione w pojazdach rzeczy osobiste właścicieli, a w czterech kolejnych spowodowali kosztowne straty, rozbijając szyby boczne i forsując drzwi. Sprawcy spowodowali łącznie straty ponad 28 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z bielskiej komendy, którzy nazajutrz po nocy, której doszło do włamań, ustalili, że brało w nich udział dwóch sprawców i wytypowali pierwszego z nich. Okazał się nim być 21-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Stróże prawa zatrzymali zaskoczonego mężczyznę. Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie pozostawiał wątpliwości, że to osoba odpowiedzialna za chuligański rajd. Po sprawdzeniu jego kartoteki wyszło na jaw, że to recydywista, który był już wcześniej skazany i siedział w więzieniu na podobne występki. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał 9 zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem i uszkodzeń mienia, a czyny zostały zakwalifikowane jako występki o charakterze chuligańskim. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Sąd na wniosek śledczych aresztował podejrzanego.

Następnie śledczy rozpoczęli poszukiwania jego wspólnika. Okazał się nim być zatrzymany w niespełna dwa dni później 26-letni bielszczanin, również recydywista. W jego przypadku zebrany przez śledczych materiał dowodowy także nie pozostawiał wątpliwości. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał 9 zarzutów kradzieży z włamaniem i uszkodzeń mienia o charakterze chuligańskim. Podejrzany na wniosek śledczych został decyzją sądu tymczasowo aresztowany.

Za wszystkie przestępstwa każdy z zatrzymanych chuliganów, jako recydywista, może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.