bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 2440

Wapienica: kierowcy jeżdżą przez kładkę. MZD ustawi słupki

Po nowej kładce pomiędzy ulicami Wapienicą a Celtycką jeżdżą samochody, co stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych - alarmuje radny Konrad Łoś apelując do władz miasta o wyeliminowanie ruchu samochodowego ze wspomnianego obiektu. W odpowiedzi na interpelację w tej sprawie władze Bielska-Białej zapowiadają stosowne działania.

Bezpieczniej na kładce pomiędzy Wapienicką a Celtycką -14.12.2020 -
Wapienica: kierowcy jeżdżą przez kładkę. MZD ustawi słupki · fot. MZD Bielsko-Biała


Do prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego, trafiła interpelacja radnego Konrada Łosia z bielskiego klubu PiS w sprawie "poprawy bezpieczeństwa pieszych w obrębie nowej kładki na rzece Wapienica w rejonie ulicy Celtyckiej poprzez skuteczne wyeliminowanie ruchu samochodowego na przedmiotowej kładce".

- W ostatnim czasie otrzymuję od mieszkańców coraz więcej niepokojących zgłoszeń wedle których nowo wybudowana kładka na rzece Wapienica w obrębie ulicy Celtyckiej jest wykorzystywana w sposób nieuprawniony także przez kierowców, którzy skracając sobie drogę z pominięciem ulicy Cieszyńskiej kierują się od ulicy Celtyckiej przez kładkę na ulicę Wapienicką (bądź w odwrotną stronę) - zwraca uwagę członek bielskiej Rady Miejskiej.

- Przedstawiona powyżej sytuacja zdaniem zgłaszających owe zdarzenia jest trudna do zaakceptowania oraz niemożliwa do pogodzenia z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zdarzenia te, kiedyś o charakterze incydentalnym aktualnie nasilają się, co powoduje, iż bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów staje się zagrożone. Ponadto z uwagi na parametry techniczne obiektu oraz występujące w jego obrębie oznakowanie kładka powinna służyć wyłącznie do przemieszczania się pieszych i rowerzystów stanowiąc kontynuację ścieki pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż rzeki - dodaje Łoś.

I zaapelował do władz miasta o "podjęcie stosownych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w obrębie ww. mostku poprzez pilne zamontowanie po obu stronach kładki słupków drogowych ograniczających wjazd samochodem".

O podjęciu stosownych działań poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zleci ustawienie słupków po obu stronach kładki, celem fizycznej eliminacji ruchu samochodowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przejazd kładką jest zabroniony - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Łosia.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.