bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 1394

[FOTO] Były funkcjonariusz bielskiej KMP odznaczony przez Andrzeja Dudę

W piątek, 22 października w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Odznaczenia te nadane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Wśród uhonorowanych znalazł się sierżant sztabowy Piotr Nowak z jaworznickiej policji, były funkcjonariusz KMP w Bielsku-Białej, który zaangażował się w ratowanie życia ludzkiego podczas pandemii.

Były funkcjonariusz bielskiej KMP odznaczony przez Andrzeja Dudę - 22.10.2021 · fot. Śląski Urząd Wojewódzki


Krzyż Zasługi to odznaczenie ustanowione w 1923 roku. Nadawane jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Wśród uhonorowanych znalazł się jaworznicki policjant sierżant sztabowy Piotr Nowak, który został odznaczony „Srebrnym Krzyżem Zasługi” za ratowanie życia ludzkiego podczas pandemii.

Cała historia wydarzyła się wiosną zeszłego roku podczas pierwszej fali epidemii Covid, gdy sierż. szt. Piotr Nowak był jeszcze funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Na urlopie zgłosił się jako ochotnik wraz z innymi osobami do pomocy w Domu Pomocy Społecznej w Czernichowie. Dwa tygodnie kierował tam pracą 40 wolontariuszy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem blisko dwustu podopiecznych.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Artur Bednarek oraz Komendant Miejski Policji w Jaworznie młodszy inspektor Piotr Uwijała, którzy byli obecni podczas uhonorowania policjanta, złożyli mu gratulacje. Szef jaworznickich policjantów podkreślił, że jego gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi nawet z narażeniem życia oraz wykazana odwaga i męstwo zasługują na wyrazy głębokiego uznania.

mp / bielsko.info
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.