bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 1194

Radny apeluje o rozbudowę ulic Krzemionki i Wyzwolenia

Do władz Bielska-Białej trafiła interpelacja radnego Bronisława Szafarczyka w sprawie rozbudowy ulic Wyzwolenia oraz Krzemionki, w tym budowy chodników przy tych ciągach komunikacyjnych.

Radny apeluje o rozbudowę ulic Krzemionki i Wyzwolenia
Radny apeluje o rozbudowę ulic Krzemionki i Wyzwolenia · fot. Google Street View


- Ulica Krzemionki to jedna z ostatnich ulic wylotowych naszego miasta, która pozbawiona jest chodników. Pomimo iż znajduje się w obszarze zabudowanym, to prędkości rozwijane przez pojazdy znacznie przekraczają dopuszczalną wartość 50 km/h. Ulica ma wąską jezdnię i pozbawiona jest chodników, stąd znaczny jest poziom zagrożenia bezpieczeństwa pieszych. W małym stopniu warunki te poprawiają wykonane niedawno wąskie pobocza bitumiczne. Skrzyżowanie ulicy Krzemionki z ul. Wyzwolenia również należy do stosunkowo niebezpiecznych skrzyżowań — a to wskutek bardzo niekorzystnego kąta, pod jakim krzyżują się te drogi oraz złych warunków widoczności. Spore natężenie ruchu powoduje, iż kierujący pojazdami decydują się często na wykonywanie ryzykownych manewrów, kończących się sytuacjami kolizyjnymi, a nieraz i kolizjami. Trzeba dodać, że na tym skrzyżowaniu doszło jakiś czas temu do wypadku śmiertelnego, w którym zginął pieszy przekraczający jezdnię ul. Krzemionki - zauważa radny Bronisław Szafarczyk z bielskiego klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej".

Samorządowiec zwrócił również uwagę, że ulica Wyzwolenia jest w tym rejonie często zalewana wodami pochodzącymi z płynącego wzdłuż niej potoku, który od lat „domaga się” uregulowania i przebudowy, a póki co — podmywa skarpę ulicy, niebezpiecznie zbliżając się do jezdni. - Panie prezydencie, przypomnę, że podczas jednej z ostatnich powodzi wizytował pan to miejsce, po czym mieszkańcy otrzymali zapewnienie o podjęciu działań mających poprawić sytuację — zarówno w zakresie gospodarki wodnej, jak i w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rzeczywiście, działania te zostały podjęte, opracowano odpowiednią dokumentację projektową przebudowy cieku wodnego oraz wymienionych ulic, przewidującą budowę ronda na skrzyżowaniu oraz budowę chodników na ul. Krzemionki. W imieniu mieszkańców dziękuję za ten krok, dający światełko w tunelu, nadzieję, że idzie ku lepszemu. Skoro jednak powiedziało się A, wypada powiedzieć B ... Z i dokończyć dzieła - dodaje Szafarczyk w piśmie skierowanym do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

Dlatego też członek bielskiej Rady Miejskiej zwrócił się z wnioskiem o ujęcie tego zadania w planach budżetowych miasta na rok 2022 i lata następne, a więc o ujęcie rozbudowy ulicy Wyzwolenia i ulicy Krzemionki wraz z budową chodników.

Do sprawy wrócimy.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.