bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2021
  • wyświetleń: 1415

Złodziej recydywista skradł 140 litrów paliwa. Grozi mu surowa kara

Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który włamał się do zaparkowanych ciągników siodłowych i skradł blisko 140 litrów paliwa. Wpadł, kiedy kierowca przyjechał na bazę, aby wyruszyć w służbową trasę. Zatrzymany mężczyzna ponadto posiadał przy sobie amfetaminę. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet 10 lat.

Złodziej recydywista skradł 140 litrów paliwa. Grozi mu surowa kara
Złodziej recydywista skradł 140 litrów paliwa. Grozi mu surowa kara · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Około drugiej w nocy zgłaszający przyjechał na parking TIR-ów przy ulicy Towarowej, aby przesiąść się do przygotowanego wcześniej ciągnika siodłowego i ruszyć w trasę. Wtedy zauważył, że z parkingu ucieka ubrany cały na czarno mężczyzna, a po chwili stwierdził włamanie do zbiorników z paliwem i kradzież oleju napędowego z dwóch zaparkowanych pojazdów. Natychmiast zawiadomił policję, podał rysopis oraz miejsce, gdzie się oddalił i schował spłoszony sprawca kradzieży.

Na miejsce zostali skierowani policyjni wywiadowcy, którzy zatrzymali podejrzewanego o kradzież z włamaniem mężczyznę. Stróże prawa znaleźli kilka ukrytych opodal kanistrów ze skradzionym i przygotowanym do zabrania paliwem oraz pojazd sprawcy. W sumie, zanim spłoszył go zgłaszający 43-latek, zdążył odpompować specjalnym urządzaniem blisko 140 litrów oleju napędowego z dwóch zaparkowanych tam ciągników siodłowych. Policjanci w trakcie przeszukania pojazdu sprawcy kradzieży ujawnili w nim prawie 8 gramów amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone, pojazd sprawcy odholowany na policyjny parking, a 43-latek trafił do izby zatrzymań.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem paliwa i posiadania narkotyków. Za przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Ponieważ w przeszłości odsiadywał już wyrok za podobne przestępstwo, jako recydywista musi się liczyć z surowszym potraktowaniem go przez sąd, który zdecyduje niebawem o jego dalszym losie.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.