bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2021
  • wyświetleń: 2189

Bielszczanie apelują o remonty ulic. Za dużo zgłoszeń

Mieszkańcy Bielska-Białej nieustannie apelują o remont ulic. Miasto jednak może je jedynie remontować doraźnie.

Gierymskich
Bielszczanie apelują o remonty ulic. Za dużo zgłoszeń · fot. Google Maps


Po raz kolejny radny Andrzej Gacek zgłosił bardzo pilną potrzebę remontu ulicy Braci Gierymskich oraz ulicy Kossak-Szczuckiej. - Zły stan nawierzchni uniemożliwia bezpieczne użytkowanie obu ulic - podkreślił.

Jak dodał, w odpowiedzi czerwca otrzymał informację, że termin wykonania remontów cząstkowych obu ulic zaplanowano na III kwartał bieżącego roku. - Informację tę przekazałem mieszkańcom. Trzeci kwartał się skończył, prace nawet nie zostały rozpoczęte! Proszę pana prezydenta o podjęcie działań umożliwiających bieżące bezpieczne użytkowanie oraz remont obu ulic - zaapelował.

Tymczasem Ratusz informuje, że remont cząstkowy nawierzchni jezdni ul. Zofii Kossak-Szczuckiej został wykonany w sierpniu. - Jego zakres został dostosowany do środków posiadanych przez miasto na bieżące utrzymanie dróg gminnych i obejmował jedynie uzupełnienie istniejących ubytków. Stwierdzone obecnie uszkodzenia nawierzchni jezdni to nowe, kolejne uszkodzenia zdegradowanej nawierzchni ulicy, które będą naprawiane w podobnej technologii w kolejności przyjętej w harmonogramie prac remontowych - poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Dodał, że remont cząstkowy nawierzchni jezdni ul. Braci Gierymskich znajduje się w harmonogramie doraźnych prac utrzymaniowych dróg. - Ze względu jednak na dużą ilość zgłoszeń realizacja prac nie była możliwa, tak jak zostało zadeklarowane, w III kwartale. Roboty zostaną wykonane do końca października - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.