bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2011
  • wyświetleń: 3034

Uwaga na fałszywego krewnego!

We wtorek przed południem fałszywy krewny próbował naciągnąć na pożyczkę pieniędzy kilku bielszczan. Oszust, podający się w czasie telefonicznej rozmowy za kuzyna lub brata, usiłował wyłudzić pieniądze na zakup samochodu. Oficer dyżurny przyjął zgłoszenia od czterech niedoszłych ofiar oszusta, które na szczęście nie dały się nabrać.

Mężczyzna zadzwonił do starszych osób, zamieszkałych przy bielskich ulicach: Krakowskiej, Dmowskiego, Boryczki i Morskie Oko. Za każdym razem przedstawiał się jako krewny - brat lub kuzyn i prosił o pożyczkę brakujących mu pieniędzy na zakup samochodu. Usiłował w ten sposób wyłudzić od 5 do 20 tys. zł. Twierdził, że trafia mu się niepowtarzalna okazja nabycia pojazdu w atrakcyjnej cenie. Na szczęście żadna z jego ofiar nie dała się nabrać na oszustwo. Osoby te, zanim zdecydowały się przekazać pieniądze, skontaktowały się ze swoimi prawdziwymi krewnymi, którzy po zrelacjonowaniu im rozmowy, nie kryli zdziwienia. Oczywiście zaprzeczyli też, aby wcześniej kontaktowali się w sprawie pożyczki.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.