bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 2531

[FOTO] MZK ma 5 nowych Solarisów. Mają m.in. system antywirusowy

5 nowych Solarisów Urbino 12 zasiliło tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Dziś pojazdy zostały uroczyście wprowadzone do eksploatacji. Kluczyki do nowych autobusów wręczył kierowcom wiceprezydent Przemysław Kamiński.

MZK ma 5 nowych Solarisów. Mają m.in. system antywirusowy - 11.10.2021 · fot. MZK Bielsko-Biała


W pojazdach jest sporo nowości, takich jak dłuższy tylny wyświetlacz wskazujący kierunek jazdy, system antywirusowy, wygodne podparcia dla stojących pasażerów, dodatkowe piktogramy na podłogach. To też pierwsze autobusy z nową tapicerką wybraną przez mieszkańców.

- Autobusy są wyposażone w szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Środkowe drzwi działają w systemie odskokowo-przesuwnym, wszystkie wyświetlacze mają kontrastowe białe napisy, z przodu przy drzwiach pojawił się dodatkowy wyświetlacz z numerem linii dla osób słabowidzących. To wszystko efekt naszej współpracy z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej - mówił Prezes Zarządu Spółki Hubert Maślanka.

Nowe pojazdy wyjadą na ulice dopiero za kilka dni po dopełnieniu wszelkich formalności, m.in. rejestracji. Ich koszt wyniósł niespełna 8 milionów złotych.

Dodatkowo podczas dzisiejszej uroczystości podpisano umowę na dostawę 
4 autobusów przegubowych również marki Solaris. Opiewa ona na kwotę 7,5 miliona złotych. Firma ma 7 miesięcy na dostarczenie zamówienia do MZK. Obecnie bielskie MZK dysponuje 136 autobusami, w tym 20 pojazdami przegubowymi.

mp / bielsko.info
źródło: MZK Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.