bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 1229

Kazach próbował nielegalnie przedostać się do Szwecji

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przekazali cudzoziemca policjantom z Republiki Czeskiej, w ramach rozporządzenia Dublin III.

Reklama

straż graniczna, kajdanki
Kazach próbował nielegalnie przedostać się do Szwecji · fot. ŚlOSG


7 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, w ramach rozporządzenia Dublin III, przekazali stronie czeskiej obywatela Kazachstanu. Rozporządzenie to określa kryteria i mechanizmy ustalania państwa członkowskiego Unii Europejskiej odpowiedzialnego za rozpatrzenie wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium UE. - Mężczyzna złożył taki wniosek na terytorium Republiki Czeskiej. Podczas trwania procedury uchodźczej udał się do Polski, po czym nie posiadając ważnego dokumentu podróży, próbował nielegalnie przedostać się do Szwecji, w związku z czym został zatrzymany - informuje Katarzyna Jesionowska z zespołu prasowego śląskiego oddziału straży granicznej.

Placówka SG w Bielsku-Białej jest placówką ŚlOSG dedykowaną do prowadzenia czynności administracyjnych związanych z realizacją postanowień unijnego rozporządzenia Dublin III. Infrastruktura placówki jest dostosowana do prowadzenia wszystkich tych czynności, jak również krótkotrwałego pobytu osób przekazywanych w ramach tzw. procedury dublińskiej lub realizacji umów o readmisji.

mp / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.