bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 906

[FOTO] Pracowity tydzień dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR

Za ratownikami Grupy Beskidzkiej GOPR kolejny pracowity tydzień. Tylko w weekend goprowcy z naszego regionu interweniowali aż 14 razy.

Pracowity tydzień dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR · fot. Grupa Beskidzka GOPR


W ciągu tygodnia od 27 września do 3 października ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR interweniowali w 22 wypadkach. Tylko w weekend dokonali 14 interwencji.

- W tygodniu udzielaliśmy pomocy m.in. turyście z dolegliwościami kardiologicznymi na Hali Miziowej, osobom z urazami kończyn dolnych w rej. Przełęczy Brona, rowerzystce w trudno dostępnym terenie z urazem ręki oraz turyście z zachorowaniem w rej. Klimczoka. Na prośbę policji prowadziliśmy poszukiwania w rej. Wisły Jawornik, a także transportowaliśmy pacjenta z os. Malinów w Szczyrku do miejsca przekazania ZRM - informuje Grupa Beskidzka GOPR.

W sobotę dyżurni z SR Klimczok zostali zadysponowani do 4 zdarzeń: przy górnej stacji Kolej Linowa Szyndzielnia turystka w wyniku upadku doznała urazu głowy, na trasie RockNRolla Enduro Trails pomocy wymagał rowerzysta po utracie przytomności z licznymi urazami (w tym kręgosłupa i barku), przy Schronisko Klimczok turysta doznał urazu stawu skokowego, wypadkowi ulegli również turystka z dzieckiem w nosidle turystycznym: kobieta doznała urazu kolana z głęboką raną ciętą, a najmłodszy turysta ogólnych potłuczeń. W sobotę interweniował również zespół z CSR i ratownicy z SR Przysłop pod Baranią Górą - w obydwóch przypadkach kontuzji kończyn dolnych doznały turystki piesze.

W niedzielę ratownicy z CSR Szczyrk otrzymali zgłoszenie o turystce z urazem stawu skokowego na Górze Żar. Na miejscu udzielili pomocy w kolejnych trzech wypadkach: turystki z urazem stawu kolanowego oraz dwóm młodym rowerzystom: 15-latkowi z urazem barku i kolana oraz 14-latkowi z otarciami nadgarstka. Na Żarze ratownicy pojawili się ponownie ok. godz. 19:30 udzielając pomocy zagubionej turystce z urazem stawu skokowego. Tego dnia dyżurni z Markowych Szczawin zabezpieczali uraz stawu kolanowego u turystyki, która uległa wypadkowi w rej. Wodospadu na Mosornym Potoku. Interweniowali również ratownicy z Hali Skrzyczeńskiej: na trasie Hip HopA Flow (Szczyrk Mountain Resort) doszło do dwóch wypadków rowerowych, w których poszkodowani doznali urazu kończyny górnej oraz podudzia.

- Aktualnie w Beskidach piękna jesień Planując wycieczkę pamiętajcie o odpowiednim ubiorze, wyposażeniu i o tym, że dzień jest już o wiele krótszy. Polecamy instalację aplikacji Ratunek, która w razie wypadku znacznie ułatwi ratownikom niesienie pomocy w górach - podsumowują beskidzcy goprowcy.

mp / bielsko.info, źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.