bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2021
  • wyświetleń: 4317

[FOTO] Ruszyła przebudowa ulicy Łowieckiej

Na ulicy Łowieckiej w Bielsku-Białej drogowcy weszli już w teren, a w pierwszym etapie są prowadzone roboty związane z przebudową lub budową nowej infrastruktury podziemnej: gazowej, wodociągowej, teletechnicznej. Powstanie także nowe oświetlenie i dodatkowy kanał technologiczny.

Ruszyła przebudowa ulicy Łowieckiej - 05.10.2021 · fot. MZD Bielsko-Biała


- Bardzo ważnym, choć niewidocznym dla postronnego przechodnia elementem inwestycji jest budowa oddalonego o kilkaset metrów dużego zbiornika retencyjnego zlokalizowanego wzdłuż potoku Wapienickiego. Obiekt o wymiarach 26 x 6 m i głębokości 1,6 m ma za zadanie przejąć wody opadowe z ulicy Łowieckiej, która dotąd nie miała żadnego systemu odwodnienia. Woda będzie do niego spływała kanałem deszczowym o średnicy 0,8 m i długości aż 685 m - informuje MZD Bielsko-Biała.

Budowa zbiornika jest już zaawansowana, tymczasem w ciągu ul. Łowieckiej postępują prace ziemne związane z jej poszerzeniem. W efekcie powstanie całkowicie zmodernizowany ciąg o długości 1670 metrów mieszczący na całej długości prócz asfaltowej jezdni osobną ścieżkę rowerową (2,5 m) oraz lewostronny chodnik (3 m). Ciąg pieszy na przeważającej długości (ok. 80%) zostanie odseparowany od ścieżki rowerowej pasem zieleni.

W ramach inwestycji od strony lotniska aeroklubowego powstanie także nowe czterowlotowe rondo łączące ulice Jeżynową, Zwardońską, Antyczną i oczywiście Łowiecką. - Skrzyżowanie to nie tylko skoryguje dotychczasową geometrię wlotów wymienionych ulic, ale także uporządkuje komunikację ciągów pieszych i rowerowych. W efekcie prowadzonych prac powstanie przyjazna wszystkim uczestnikom ruchu droga, łącząca tereny rekreacyjne wokół lotniska z równie atrakcyjnym obszarem wiodącym m.in. do zapory w Wapienicy. Dla rowerzystów będzie to także dodatkowe połączenie z już istniejącą ścieżką na Dębowiec, a być może w przyszłości stanie się odcinkiem drogi rowerowej 604 łączącej Bielsko-Białą z Cieszynem - dodaje Miejski Zarząd Dróg.

Koszt inwestycji wyniesie 17,7 mln zł, a jej zakończenie zaplanowano na 31 sierpnia 2022 roku.

mp / bielsko.info
źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.