bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 1711

Rozstrzygnięcie przetargu i prace projektowe. GDDKiA informuje o S-1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, na jakim etapie jest budowa drogi ekspresowej S-1 na odcinku od bielskiego węzła Suchy Potok do Mysłowic.

droga ekspresowa s1
Rozstrzygnięcie przetargu i prace projektowe. GDDKiA informuje o S-1 · fot. GDDKiA


W poniedziałek, 4 października GDDKiA wybrała wykonawcę budowy S-1 między węzłami Bieruń i Oświęcim wraz z obwodnicą Bierunia. - Najkorzystniejszą z dziewięciu złożonych ofert złożyła firma Strabag, która koszt wykonania zadania wyceniła na ponad 212 mln zł. To pierwsze rozstrzygnięcie w dwóch ogłoszonych w czerwcu tego roku przetargach. Wybudowanie brakujących odcinków pomiędzy Mysłowicami a Oświęcimiem pozwoli na domknięcie drogi ekspresowej S1 pomiędzy węzłem Kosztowy i Bielskiem-Białą. Trwa jeszcze weryfikacja ofert złożonych w drugim przetargu - dla odcinka Mysłowice - Bieruń - informuje spółka.

Przetarg dotyczy budowy fragmentu drogi ekspresowej S1 o długości ok. 2,9 km, odcinka drogi klasy GP (drogi głównej ruchu przyspieszonego) o długości ok. 2 km oraz drogi klasy Z (zbiorczej) - pomiędzy węzłem Bieruń a układem ulicznym Bierunia (dojazdu do ul. Jagiełły) o długości ok. 2 km. Zadanie obejmuje także budowę węzła Bieruń oraz pięciu obiektów inżynierskich. Realizacja inwestycji umożliwi skomunikowanie nowej drogi ekspresowej S1 poprzez węzeł Bieruń z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 44 (DK44).

Rozstrzygnięcie przetargu i prace projektowe. GDDKiA informuje o S-1
Rozstrzygnięcie przetargu i prace projektowe. GDDKiA informuje o S-1 · fot. GDDKiA


Drugi przetarg dotyczy 10-kilometrowego odcinka drogi S1 Mysłowice - Bieruń wraz z dwoma węzłami drogowymi: Kosztowy II i Lędziny. Powstaną też dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: Lędziny Wschód (kategorii II) oraz Lędziny Zachód (kategorii III), 16 obiektów inżynierskich oraz niezbędna infrastruktura techniczna. W przetargu na jego realizację wpłynęło dziesięć ofert.

Co z odcinkami pomiędzy bielskim węzłem Suchy Potok i Dankowicami oraz Dankowicami i Oświęcimiem? Obecnie, jak informuje GDDKiA, trwają prace projektowe dla obydwu fragmentów.

mp / bielsko.info
źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.