bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 października 2021
  • wyświetleń: 354

Korzystny leasing samochodów klasy Premium

Materiał partnera:

Rynek leasingowy w naszym kraju wciąż intensywnie się rozwija, co przekłada się na to, że zainteresowani mogą wybierać wśród coraz ciekawszych i lepszych warunków cenowych oraz wielu usług dodatkowych, które są już wliczone w ratę miesięczną. Firmy leasingowe oferują swoim klientom oferty, które są w pełni dostosowane do ich potrzeb. Są przygotowani także na to, by sprostać wymaganiom wymagających klientów, dlatego oferują leasing Mercedesa czy innych luksusowych pojazdów.

Silesia


Czym jest i na czym polega umowa leasingowa?Leasing samochodu premium to jedna z form finansowania, która jest niezwykle atrakcyjna, ponieważ dzięki niej przedsiębiorcy mogą pozyskać nowe (lub używane) i dobre jakościowo auta w korzystnej cenie, bez wydawania kilkuset tysięcy złotych!

Jedyne co trzeba zrobić, to znaleźć swój wymarzony model auta, a następnie udać się do leasingobiorcy, który zakupi go dla nas i następnie udostępni pojazd do użytku zgodnego ze wszelkimi warunkami umowy. Jeśli zdecydujemy się na leasing operacyjny, to właścicielem pojazdu jest firma leasingowa, natomiast jeśli wybór padnie na leasing finansowy - to pojazd stanie się pełnoprawnie nasz, gdy dokonamy spłaty ostatniej raty.

Zapewne zastanawiacie się, czy leasing to lepsza alternatywa kredytu gotówkowego? Oczywiście! Przede wszystkim umożliwia odliczenie poszczególnych kosztów od podatku VAT, nie ma negatywnego wpływu na zdolność kredytowej firmy, a oprócz tego leasing zapewnia wiele innych dodatkowych usług, dzięki którym korzystanie z pojazdu jest wygodne.

Od czego zależy wysokość miesięcznej raty?To, ile co miesiąc będziemy płacić w ramach leasingu samochodu, zależy przede wszystkim od tego, jaki wybierzemy pojazd. Im wyższa jego wartość rynkowa, tym wyższa miesięczna rata, co jest oczywiście normalne. To jednak niejedyny czynnik, który wpływa na wysokość raty. Często jest uzależniona także od parametrów auta takich jak emisja CO2, pojemność silnika bądź moc. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na dodatkowe usługi takie jak np. pojazd zastępczy, obsługa serwisowa czy okresowe przeglądy, to rata również będzie wyższa.

Samochody osobowe w leasing - jaki mamy wybór?Jeśli wybierzemy dobrą firmę leasingową, to możemy mieć pewność, że będziemy mieli ogromny wybór pojazdów. Na przykład na stronie https://vleasing.pl specjaliści mogą zaproponować nam nowe i używane samochody osobowe, a także auta premium - takie jak Lexus, Porsche, Jaguar, a nawet Mini! Tutaj każdy znajdzie model, który będzie mu odpowiadał pod względem wyglądu, jak i dodatkowego wyposażenia. Dużą popularnością cieszą się używane modele, ponieważ w ich przypadku miesięczna rata jest niższa, natomiast takie samochody często są w bardzo dobrym stanie.


Koniec umowy leasingowej - co się dzieje z samochodem?To, co się wydarzy po zakończeniu umowy leasingowej, w dużej mierze zależy od tego, jaki wybierzemy rodzaj leasingu. Jeśli będzie to operacyjny, to wraz z wygaśnięciem umowy właścicielem pojazdu pozostaje firma leasingowa, choć zainteresowany klient może wykupić auto w atrakcyjnej cenie. Zazwyczaj jednak klienci wolą kupić nowy pojazd. Co się wtedy dzieje z samochodem poleasingowym? Trafia na rynek wtórny i wkrótce pewnie zdobędzie nowego właściciela. W przypadku leasingu finansowego samochód po zakończeniu umowy staje się własnością korzystającej osoby, bez żadnych dodatkowych formalności.