bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 592

Trwała i odporna na uszkodzenia podłoga? - Panele winylowe.

Materiał partnera:

Marzy Ci się trwała i odporna na uszkodzenia podłoga? Lubisz podłogi z drewna, ale gdy nie zauważysz jej zachlapania powstaje plama, albo co gorsza w przypadku paneli, zaczyna pęcznieć. Poza tym, często spotykasz się z sytuacją, gdy do domu wbiega partner, który zapomniał kluczy/portfela. Wystarczy, że szybko przebiegnie w butach z piachem na podeszwie i rysuje powierzchnię. A może, teściowa kupiła nowe szpilki, którymi dumnie chwali się, wbijając obcas w podłogę. Tworzy przy tym małe odkształcenia, które z czasem przeradzają się w mniejsze lub większe dziury. Poza tym, w kuchni lubisz mieć czystą podłogę, dlatego postawiłaś na płytki. Jednak ile razy przypadkowo upuściłaś łyżkę, kubek, czy patelnię? Wystarczy chwila, żeby powstał odprysk. Gdy powstaje ich więcej, rodzi się pomysł na chodnik, który je zakryje. Tymczasem posadzka z paneli winylowych to rozwiązanie, odporne na tego typu zdarzenia. Dodatkowo może wyglądać ona jak podłoga z drewna czy płytek ceramicznych, gresu i kamienia.

Źródło: pexels.com


Czym są podłogi winylowe?Podłogi winylowe, czyli panele winylowe, zbudowane są z dwóch warstw. Spodnia warstwa to najczęściej podkład korkowy, a czasem spieniony PCV. Oba materiały są elastyczne, przy tym odporne na odkształcenia i mają ogromne znaczenie, decydujące o wytrzymałości paneli. Z kolei wierzchnia warstwa to warstwa estetyczna, wykonana z winylu, na który można nanieść dowolny nadruk. Tym samym możesz wybierać spośród tych, które wyglądem przypominają panele drewniane, deski, gres i kamień czy płytki ceramiczne. Coraz częściej producenci oferują też wiele innych ciekawych wzorów. Na przykład imitujących beton.

Panel winylowy sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Nadaje się także do łazienki. To produkt, który jest odporny na uszkodzenia i bez trudu go wyczyścisz. Może wyglądać jak dowolne inne tworzywo, w tym gres lub drewno. W tym wypadku winyl daje niemal nieograniczone możliwości, dzięki czemu łatwiej dopasujesz go do wnętrza Twojego mieszkania czy domu. Luksusowe płytki winylowe z powodzeniem zastąpią najdroższy kamień i sprawią, że wnętrze będzie wyglądało elegancko i z klasą. Ponadto łatwe w montażu panele to sposób na szybkie wykonanie i używanie podłogi. Fakt, że nadaje się na ogrzewanie podłogowe to dodatkowa cecha, która go charakteryzuje. Jednak panele winylowe mają o wiele więcej zalet.

Podłoga winylowa ma wiele zaletPrzede wszystkim podłogi tego typu są wodoodporne, dlatego mogą być montowane w niemal każdym pomieszczeniu, w tym w pomieszczeniach mokrych takich jak kuchnia i łazienka. Posadzki z winylu są niewrażliwe na wilgoć, dzięki czemu mogą być w nich bez przeszkód układane. Utrzymywanie czystości przyjdzie Ci z łatwością. Ich struktura oferuje odporność na różne substancje, w tym na czyszczące środki chemiczne.

Panele tego typu są wytrzymałe. Garnek, który upadnie Ci na podłogę, wykonaną z paneli winylowych, nie spowoduje odprysku na ich powierzchni. Ponieważ podłoże jest miękkie i elastyczne to zatem praktyczne rozwiązanie do kuchni.

Następną wspomnianą już zaletą jest ich wygląd. Jednak nie tylko nadruk o nim decyduje. Podobnie winylowe panele, zwłaszcza te imitujące podłogę z prawdziwego drewna, mogą mieć v fugę, która podkreśli ich charakter. Duży wybór produktów znajdziesz na https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drewno-i-drewnopodobne/panele-podlogowe/winylowe.html.

Kolejną zaletą paneli winylowych jest ich prosty montaż. Na rynku możesz znaleźć panele, montowane w standardowym dla paneli i podłóg pływających, sposobie typu click. Jednak dużą popularnością cieszy się drugi ze sposobów. To panele samoprzylepne. To bardzo łatwy sposób, poprzez który szybko możesz zmienić starą podłogę na nową. Układanie paneli tego typu może odbywać się na już istniejącej podłodze. Wymaga jedynie wcześniejszego oczyszczenia podłoża. Ponadto montaż paneli winylowych może odbywać się na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym. Podłogi winylowe mają zwykle grubość od 3 do 7 mm, dlatego dobrze przewodzą ciepło.

Wszystkie zalety paneli winylowych dają im ogromną przewagę nad pozostałymi podłogami. Zwłaszcza jeśli pomieszczenie w jakim mają zostać zamontowane jest wymagające z uwagi na jego intensywne użytkowanie. Niezależnie czy chcesz położyć je w salonie, kuchni czy łazience, sprawdzą się bardzo dobrze. Winyl - materiał, który jest odporny na ścieranie może imitować niemal każdy surowiec w tym drewno, dlatego z łatwością dopasuje odpowiednie panele do stylu w swoim domu.

Gdzie znajdziesz panele winylowe?Castorama oferuje Ci mnogość produktów tego typu. Różne modele dostępne zarówno w sklepie stacjonarnym jak i sklepie internetowym, w którym możesz zamówić je razem z dostawą, to różne opcje na posadzkę, której potrzebujesz. Produkty jakie oferuje sklep pomogą Ci zrealizować marzenia o podłodze odpornej na różne czynniki zewnętrze. Dlatego partner dalej będzie mógł wbiegać w butach, gdy zapomni kluczy, a teściowa czuć się dumna z prezentowania szpilek w Twoim salonie.