bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 września 2021
  • wyświetleń: 312

Beton architektoniczny: Jak uzyskać styl loft w dowolnej przestrzeni?

Materiał partnera:

Styl industrialny to najgorętszy trend w aranżacji wnętrz ostatnich sezonów. Stanowiący ciekawą alternatywę dla stylu skandynawskiego postindustrialny loft hołduje zasadzie minimalizmu i celowości. Jednym z jego podstawowych wyznaczników jest beton architektoniczny, który możemy wybrać w postaci wielkoformatowych płyt lub niewielkich kafli dekoracyjnych.

Shuterstock


Jak zastosować beton dekoracyjny we wnętrzu, aby uzyskać efekt oryginalnego loftu? Czy materiał sprawdzi się także w innych stylach wnętrz? Na co zwrócić uwagę wybierając płytki ścienne z betonu?

Loft w bloku, kamienicy, nowoczesnym biurowcuBeton architektoniczny to uniwersalny materiał wykończeniowy, który możemy zastosować praktycznie wszędzie. To pozwala nam na implementację stylu industrialnego w obiektach, które pierwotnie nie miały nic wspólnego z przemysłem i nie są budynkami wzniesionymi z tzw. wielkiej płyty. W tych ostatnich wraz z rosnącą popularnością loftów rozwinął się trend czyszczenia ścian lub fragmentów ścian do gołego betonu, który po odpowiednim zaimpregnowaniu pozwala uzyskać naprawdę ciekawy i oryginalny efekt.

Wybierając beton architektoniczny do mieszkania, biura czy lokalu usługowego możemy sięgnąć zarówno po duże gładkie płyty klejone do ściany lub mocowane na dekoracyjnych dystansach, jak i niewielkie kafle ścienne. Te ostatnie doskonale sprawdzają się tam, gdzie efekt loftu chcemy przełamać stylem glamour tworząc nowoczesne wnętrze o niepowtarzalnym charakterze. Na rynku są również dostępne płyty betonu architektonicznego fakturowane lub frezowane - ich wybór daje możliwość uzyskania dodatkowej głębi w pomieszczeniu. Jako system dekoracyjny beton architektoniczny świetnie sprawdza się, kiedy położymy go na wybraną całą ścianę lub jej fragment. Wybrane modele płytek mogą być również stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza - łazienkach i kuchniach.

Na co zwrócić uwagę wybierając beton architektoniczny?W przypadku aranżacji ściany kaflami frezowanymi warto tak wymierzyć połać, aby nie wymagała ona docinania kafli. To pozwoli uzyskać lepszy efekt wizualny. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na przeznaczenie płytek. Jeśli planujemy założenie kafli w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza warto sprawdzić czy wybrany przez nas model jest rekomendowany do takich zastosowań przez producenta.