bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 września 2021
  • wyświetleń: 369

Ogrzewanie na podczerwień - jak wybrać panele grzewcze?

Materiał partnera:

Panele na ogrzewanie na podczerwień to nowoczesne rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Jest to ogrzewanie nie tylko praktyczne, ale również ekologiczne i estetyczne. Jakie panele grzewcze znajdują się w ofercie?

Linkhouse


Dlaczego ogrzewanie na podczerwień?Ogrzewanie domu często spędza sen z powiek wielu właścicielom nieruchomości. Wybranie dobrego rozwiązania nie jest łatwe. Złe decyzje wiążą się z wysokimi kosztami, emisją zanieczyszczeń do środowiska oraz nieprawidłowo ogrzanym domem.

Ogrzewanie na podczerwień wykorzystuje fale, które nie ogrzewają powietrza, które jest wokół nas. Ogrzewają przedmioty. Jaka to różnica dla mieszkańców?

Ciepłe powietrze ucieka do góry. Na dole nadal jest temperatura, która nie jest komfortowa. Ogrzewanie na podczerwień ogrzewa ściany, meble, a wreszcie organizmy żywe, czyli ludzi i zwierzęta. Dzięki temu różnica temperatur w pomieszczeniu jest minimalna. Przebywanie w pomieszczeniu, gdzie zastosowane jest ogrzewanie na podczerwień jest dużo przyjemniejsze.

Design ma znaczenieWybierając ogrzewanie domu zwracamy również uwagę na kaloryfery, które powinny być estetyczne i wpisywać się w wystrój pomieszczeń.

Panele na ogrzewanie na podczerwień można powiesić na ścianie, jak i na suficie. Dzięki temu mieszkanie będzie wyglądało ciekawie i estetycznie.

Ogrzewanie na podczerwień można zamontować również na suficie. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w małych pomieszczeniach, gdzie brak wolnej przestrzeni na ścianie. Rozproszone światło, znajdujące się na suficie, przyjemnie rozjaśni pokój.

Panele na ogrzewanie na podczerwień mogą być również szklane. Taki design sprawdzi się w pomieszczeniach nowoczesnych, gdzie króluje minimalizm. Panele sprawdzą się w kuchni, salonie czy przedpokoju, gdzie biały, charakterystyczny panel mógłby zmniejszać optycznie pomieszczenie.

Ogrzewanie domu na podczerwień to również nowoczesne panele, które wyglądają jak obrazy. Jest to propozycja dla osób, które chcą, by ich panel grzewczy był ważnym elementem wystroju wnętrza. Panel wyglądający jak obraz sprawdzi się w salonie nad komodą, w części jadalnej w pobliżu stołu czy w przedpokoju, gdzie będzie witał gości.

Bardzo interesujące jest połączenie paneli na ogrzewanie na podczerwień z lustrem. Jest to rozwiązanie, które jest wyjątkowo estetyczne. Lustro świetnie wpisze się w wystrój przedpokoju, sypialni czy salonu.

Ogrzewanie domy musi być przede wszystkim praktyczne. Bardzo ważne jest, by było również ekologiczne. Nie znaczy to, że możemy zapomnieć o wyglądzie grzejników, które w znacznym stopniu wpływają na estetykę wnętrza.