bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2021
  • wyświetleń: 3415

Będzie przedszkole, ale "kosztem dziur w drogach"

„Trzeba przygotować się na dziury w drogach” - stwierdził prezydent Bielska-Białej zaznaczając, że najważniejsze jest dobro dzieci. Chodzi o budowę przedszkola w Hałcnowie, do której będzie trzeba dołożyć kilka milionów złotych.

Reklama

przedszkole w hałcnowie
Wizualizacja przedszkola w Hałcnowie · fot. materiały przetargowe


Jedenaście firm chce wybudować przedszkole w Hałcnowie. Najniższa oferta w przetargu wyniosła ponad 20 milionów złotych, najwyższa ponad 30 milionów. Kłopot w tym, że miasto chciało na inwestycje przeznaczyć 17,5 milionów.

- Na taką sytuację wpłynęła inflacja, a także podrożenie materiałów - powiedział Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

przedszkole w hałcnowie
Wizualizacja przedszkola w Hałcnowie · fot. materiały przetargowe


Jak dodał, teraz trwa analiza tych ofert, czy najniższa spełnia wszystkie kryteria i potem urzędnicy będą się zastanawiać, co dalej.

- Trzeba powiedzieć jasno, że jeżeli najniższa oferta okaże się, że spełnia nasze wymagania, to nie ma wyjścia, będzie trzeba do tego dołożyć kosztem czegoś. Będziemy szukać czego... To trudna decyzja, bo nie możemy zwiększać deficytu. Natomiast przedszkole jest priorytetem, trzeba się przygotować na to, że drogi będą dziurawe, gdzieniegdzie nie będą remontowane, bo najpierw dzieci - podkreślił włodarz miasta.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.