bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 września 2021
  • wyświetleń: 1641

Suszone ryby - ukraińskie przysmaki, które warto znać

Materiał partnera:

Ukraina, jak każdy kraj, ma do zaoferowania przeróżne lokalne przekąski - smaki, które każdy z nas powinien poznać podczas podróży we wschodnie rejony. Oryginalna kuchnia jest zdecydowanie czymś, co wyróżnia Kijów i okolice od pozostałych lokalizacji. Do jednych z najbardziej charakterystycznych przekąsek należą suszone ryby, które nieraz goszczą na stołach podczas imprez i rodzinnych uroczystości, podawane jako zagryzka do wódki czy po prostu zdrowsza alternatywa dla chipsów i innych przysmaków. Jak zatem można się spodziewać, suszona ryba będzie zawierać mnóstwo korzyści zdrowotnych, ponieważ zachowuje wiele właściwości, które dobrze znamy ze świeżych ryb. W dodatku można je o wiele dłużej przechowywać, dzięki czemu nie zepsują się szybko, a będą stanowić idealny dodatek do niejednej potrawy serwowanej na stole.

offsite


Jakie są rodzaje suszonych ryb?W dawnych czasach solenie oraz suszenie stanowiło podstawową metodę konserwacji żywności, dzięki czemu podróżujący nie musieli zanadto martwić się brakiem jedzenia przy dłuższych wojażach. Suszone ryby, jeden z największych przysmaków Ukrainy, są najpierw filetowane i wystawiane na działanie promieni słonecznych, by dzięki temu pozbyć się nadmiaru wody. Choć można zakładać, że dzieje się to głównie latem - w końcu wtedy słońce pokazuje się w największym stopniu - to jednak byłoby to błędne przekonanie. Suszenie ryb może równie dobrze przebiegać zimą. Innym sposobem jest solenie ryby po filetowaniu - wówczas należy moczyć ją przez kilka tygodni w słonej wodzie. W ten sposób mamy możliwość nadania większej chrupkości suszonej przekąsce.

Zagryzka do alkoholu, czyli suszone rybyJak już wspomnieliśmy na początku, suszone ryby to świetna alternatywa dla wszelkiego rodzaju niezdrowych przekąsek, w tym między innymi słonych paluszków, chipsów, a także pochodnych. Świetnie sprawdzają się podczas wieczorów ze znajomymi jako przekąska podana do piwa lub wódki! Ciekawą opcją na podanie suszonych ryb jest przygotowanie sosu i traktowanie ich jak frytki. Bez wątpienia sprawdzą się w kuchni również jako dodatek do zup rybnych i jako baza pod bulion. Zastosowanie suszonych ryb jest bardzo szerokie - nic więc dziwnego, że są tak uwielbiane na wschodzie.

Kawior, jeden z ukraińskich przysmakówDo rybnych przysmaków ukraińskich należy także kawior. To nic innego, jak solona rybia ikra, która jest pozyskiwana tylko od niektórych gatunków ryb. Na rynku dostępny jest zarówno kawior czarny, jak i czerwony, a oba posiadają nieco różne właściwości oraz pochodzenie. Duża zawartość witamin i minerałów przemawia na korzyść kawioru, który jest chętnie kupowany zarówno w ukraińskich domach, jak i podczas podróży na teren wschodu jako przysmak, którego warto spróbować. Warto poznać nieco więcej informacji na temat tego dania, odwiedzając stronę https://best-market.pl/ryby-i-owoce-morza/kawior/.