bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2021
  • wyświetleń: 5239

SFR ogłosiło przetarg na budowę Centrum Bajki i Animacji

Studio Filmów Rysunkowych ogłosiło przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy robót budowlanych Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy SFR w Bielsku-Białej.

Reklama

Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej · fot. MWE Sp z.o.o, Nizio Design International


Centrum ma być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Tworzone będzie w oparciu o dorobek Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały m.in. animowane seriale z Bolkiem i Lolkiem oraz psem Reksiem.

Projekt Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji opracowała renomowana pracownia architektoniczna Nizio International Design, która uczestniczyła w tworzeniu m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Na budżet inwestycji składają się pozyskane przez SFR fundusze norweskie, środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także Miasta Bielsko-Biała. Gmina pod budowę wniosła także działkę. Oferty można składać do 27 października do godziny 12.00. W tym samym dniu nastąpi też otwarcie kopert z ofertami. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowy 2023 roku.

mp / bielsko.info

źródło: SFR w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.