bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 1351

11 Listopada dla rowerzystów. Ale nie na całej długości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Bielscy rowerzyści od lat zabiegają o wprowadzenie ułatwień dla dwóch kół na ulicy 11 Listopada. Na części tej ulicy wprowadzono specjalne oznakowania, jednak udogodnienia nie będą dotyczyć całej długości tej trasy.

Piktogramy na ulicach. To kolejny etap ważnych zmian - 26.08.2021
11 Listopada dla rowerzystów. Ale nie na całej długości · fot. Szymon Gąsowski Wydział Prasowy UMBB


Miejski Zarząd Dróg poinformował, że „zatwierdzony jest już projekt organizacji ruchu dla trasy rowerowej wiodącej od bielskiego Ratusza poprzez ulice Ratuszową, 11 Listopada, Cechową, Wałową, Podwale i Jana Kilińskiego aż do Michała Grażyńskiego. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do montażu oznakowania pionowego i malowania poziomego trasy. W jej ciągu zostaną zastosowane nowe rozwiązania, takie jak kontraruch, kontrapas, a na nawierzchni ulic pojawią się piktogramy w kształcie roweru pokazujące kierunek jazdy. Będzie to pierwsze oznakowanie tego typu w mieście Bielsko-Biała".

Ten pomysł spodobał się m.in. radnemu Tomaszowi Wawakowi. Jednocześnie skierował do władz miasta pytanie o plany dotyczące ruchu rowerowego na całej długości ulicy 11 Listopada.

- W przeszłości środowisko rowerowe m. in. członkowie Zjednoczonej Beskidzkiej Inicjatywy Rowerowej oraz radni miejscy kilkukrotnie podejmowali temat konieczności dostosowania ulicy 11 Listopada dla rowerzystów. Czy w najbliższym czasie ruch rowerowy będzie dopuszczony na zalej ulicy 11 Listopada? - spytał przedstawiciel bielszczan.

- W tym miejscu nadmienię, że dopuszczenie ruchu rowerowego w ścisłym centrum miasta (przy zastosowaniu narzędzi jego uporządkowania, które wdraża MZD na wspomnianej wyżej trasie) to praktyka powszechna w wielu dużych miastach, począwszy od Amsterdamu, a skończywszy na Krakowie - dodał radny.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, nie planuje się wprowadzenia ruchu rowerowego na odcinki ulicy 11 Listopada poza wspomnianymi.

- Wybrana trasa w tym obszarze została uznana za optymalną pod względem nawiązania się do istniejącej ścieżki rowerowej na pl. Ratuszowym, doboru odcinków dróg stanowiących jej kontynuację oraz możliwości prowadzenia przez ciągi główne, skrzyżowania z zastosowaniem przejazdów dla rowerzystów (ul. ks. Stanisława Stojałowskiego, rondo Wałowa - Cechowa - Norberta Barlickiego) - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj