bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2021
  • wyświetleń: 1579

Kolejny pijany kierowca zatrzymany. Miał 0,5 promila i zakaz prowadzenia

W niedzielny poranek policjanci zatrzymali 55-letniego bielszczanina, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, który wpadł podczas kontroli drogowej w Kozach, miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

alkomat, trzeźwość
Kolejny pijany kierowca zatrzymany. Miał 0,5 promila i zakaz prowadzenia · fot. policja.pl


- 55-letni bielszczanin wsiadł za kierownicę osobowego mercedesa pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia i spożywał wcześniej alkohol. Wpadł podczas kontroli w Kozach na ulicy Jana III Sobieskiego w niedzielny poranek. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad pół promila w organizmie. Teraz może spędzić za kratami nawet 2 lata - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

W sumie stróże prawa w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali aż sześciu podejrzewanych o prowadzenie samochodu pod wypływem alkoholu, 3 kierowców, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i dwóch, którzy prowadzili pomimo cofnięcia im uprawnień. - Pomimo wytężonych działań policjantów, reagowaniu świadków i rosnącego braku społecznego przyzwolenia nietrzeźwi kierujący to nadal zbyt częsty widok na naszych drogach. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego - zwraca uwagę przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

- Reagujmy, widząc, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba lub ktoś, komu sąd wyrokiem zakazał prowadzenia pojazdów albo z zabranym prawej jazdy. Nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta — poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom. Na całe szczęście tym razem nikt nie został ranny - apeluje Szybiak.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.