bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 1005

Czym jest inwestycja w condo hotele?

Materiał partnera:

Przęłom drugiej oraz trzeciej dekady dwudziestego pierwszego wieku obfituje w interesujące wydarzenia na szeroko rozumianym rynku inwestycyjnym. Rosnące ceny złota, kryptowalut czy papierów wartościowych to tylko niektóre z nich. W ostatnich latach rośnie popularność także takiego rozwiązania z grupy inwestycji alternatywnych, jakim jest inwestowanie w condo hotele. Na czym polega istota inwestycji w condo hotele? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy tekst.

Whitpress


Czym jest inwestycja w condo hotele?Przełom drugiej oraz trzeciej dekady dwudziestego pierwszego wieku obfituje w interesujące wydarzenia na szeroko rozumianym rynku inwestycyjnym. Rosnące ceny złota, krypto walut czy papierów wartościowych to tylko niektóre z nich. W ostatnich latach rośnie popularność także takiego rozwiązania z grupy inwestycji alternatywnych, jakim jest inwestowanie w condo hotele. Na czym polega istota inwestycji w condo hotele? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy tekst.

Condo hotele, czyli zarabianie na pokojach hotelowych - na czym polega ten sposób inwestowania?Condo hotele, które są w ostatnich latach coraz bardziej popularnym obiektem inwestycji, to tzw. umowa najmu zwrotnego. Na czym polega to rozwiązanie? Istota mechanizmu jest wbrew pozorom dość prosta nawet dla osoby, która nie posiada zaawansowanej wiedzy na temat zarządzania finansami.

Na podstawie umowy najmu zwrotnego poszczególne pokoje znajdujące się w danym hotelu (ośrodku wypoczynkowym) zyskują status odrębnej nieruchomości. Oznacza to m.in. fakt, że dla każdego z tych pomieszczeń dla gości tworzona jest osobna księga wieczysta. Pokoje te stają się następnie przedmiotem dzierżawy przez inwestorów indywidualnych. Ci ostatni, w zamian za zainwestowanie zgromadzonego kapitału pieniężnego, zyskują prawa do części zysków oraz - w niektórych przypadkach - także prawo do nieodpłatnego przebywania w danym pokoju hotelowym (jeśli jednak inwestor zdecyduje się na ten drugi wariant, to musi liczyć się z tym, że jego udział w osiąganych dochodach zostanie pomniejszony). Warunki, na jakich przeprowadzany jest podział zysków między właścicielem hotelu a osobami inwestującymi w condo hotele, są określane w stosownej umowie.

Inwestowanie w condo hotele - korzyści i ryzykoDlaczego coraz więcej inwestorów decyduje się na inwestowanie zgromadzonych oszczędności w tzw. condo hotele? Powód takiego stanu rzeczy jest prosty: inwestycja ta daje korzyści obu stronom umowy. Właściciel hotelu może w prosty sposób pozyskać środki na dalszy rozwój prowadzonego biznesu bez konieczności zaciągania np. kredytu bankowego. Z kolei inwestor indywidualny uzyskuje część zysków z tytułu udostępniania pokoju hotelowego gościom.

Czy inwestycje w condo hotele to przedsięwzięcia rentowne? Stopa zysku netto, jaką uzyska inwestor indywidualny, jest oczywiście uzależniona od wielu czynników, w tym m.in. od tego, czy dany hotel odwiedzi w sezonie wielu gości. Przeciętny poziom rentowności związanej z inwestowaniem w condo hotele to z reguły między 5% a 10% (najczęściej 7%-8%). Oczywiście, na rynku inwestycyjnym można znaleźć zarówno oferty o niższej planowanej rentowności (powstaje tu pytanie, czy warto inwestować środki, kiedy spodziewane zyski roczne nie przekroczą kilku procent?), jak i kuszące wyższym oprocentowaniem (kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt procent; w tym przypadku należy jednak liczyć się z tym, że z inwestowaniem wiąże się wyższe ryzyko utraty zaangażowanego kapitału).

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej szczegółowymi informacjami na temat inwestowania w condo hotele i chcesz poznać oferty inwestycji w Polsce, odwiedź stronę poświęconą temu rodzajowi inwestycji alternatywnych: https://condo.pl/.

Condo inwestycje - podsumowanieCondo jako metoda pomnażania zgromadzonego kapitału ma zarówno atuty, jak i słabości. Jest to dobry sposób na uzyskanie stabilnego dochodu (zwrotu z inwestycji), z drugiej strony metoda ta jest czasem postrzegana jako zbyt nowatorska, a przez to niepewna. Pamiętaj jednak o tym, że każdy rodzaj inwestycji - w tym także inwestowanie w condo hotele - wiąże się z ryzykiem poniesienia strat finansowych.