bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 2592

Dlaczego warto zdecydować się na kupno pościeli bambusowej?

Materiał partnera:

Wbrew pozorom bielizna pościelowa znacząco wpływa na jakość snu, a tym samym także na poczucie wypoczęcia o poranku. Istnieje wiele materiałów służących do jej produkcji, a jednym z nich jest zyskujący na popularności bambus. Dlaczego zatem pościel bambusowa jest dobrym rozwiązaniem i jakie są jej główne zalety? Odpowiedzi poznasz w niniejszym artykule.

Whitpress


Człowiek spędza w łóżku około 6-8 h dziennie, czyli ⅓ lub ¼ część swojego życia. Kiedy w tym czasie jego skóra ma kontakt z wątpliwej jakości materiałem, mogą pojawić się liczne problemy dermatologiczne. Zmniejsza się też komfort snu, co owocuje niewyspaniem o poranku. Z tego powodu wybór bielizny pościelowej jest tak istotny.

Bambusowa pościel - jak powstaje?Żeby stworzyć włókna, łodygi bambusa są przycinane, a następnie miażdżone. Później rozdrabnia się je i rozpuszcza. Tak powstałą masę celulozową można następnie dowolnie formować. W tym przypadku produkuje się cienkie nici bambusowe, które z kolei wykorzystuje się do tworzenia tkaniny. Cały proces jest naturalny, a stworzona pościel może zostać poddana recyklingowi, ponieważ jest w pełni biodegradowalna.

Pościel bambusowa - zaletyBambus jest rośliną bardzo odporną na czynniki zewnętrzne, dlatego stosunkowo rzadko atakują go szkodniki, a uprawy nie wymagają stosowania chemicznych substancji ochronnych. Podobne właściwości ma sama pościel bambusowa.

Najważniejsze zalety pościeli bambusowych dotyczą przede wszystkim antybakteryjnych właściwości - dzięki temu jest przeznaczona dla osób o wyjątkowo wrażliwej skórze. To nie wszystko, ponieważ jednocześnie tkanina nie przyciąga roztoczy ani kurzu. Z tego powodu jest doceniana także przez alergików. Taka pościel jest również antygrzybiczna. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest odpowiednim rozwiązaniem dla najbardziej wymagających osób. Nie bez powodu to właśnie z bambusa wykonuje się często bieliznę pościelową czy ubranka dla niemowląt.

Pościel bambusowa jest delikatnie śliska w dotyku, bardzo miękka, przyjemna i odrobinę chłodna. Z tego powodu doskonale sprawdza się latem, jednak zimą także zapewni odpowiednie utrzymanie temperatury. Włókna bambusowe dobrze przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra może oddychać, a ciało mniej się poci w nocy. Eksperci potwierdzają również, że bielizna pościelowa z omawianej tkaniny ma możliwość pochłonięcia trzykrotnie więcej wilgoci niż bielizna bawełniana. Również bambusowa pościel bardzo dobrze chłonie wilgoć, dzięki czemu jest prosta w barwieniu. Z tego powodu nadruki cechują się żywymi kolorami.

Pościel bambusowa z wypełnieniemSzczególnie ciekawą propozycją są pościele bambusowe z wypełnieniem. Różnią się od klasycznych modeli właśnie wypełnieniem w postaci warstwy antyalergicznej. Dzięki temu są jeszcze bezpieczniejsze w użyciu, nawet dla alergików czy noworodków.

Dbaj o odpowiednią pielęgnacjęTrzeba wiedzieć, że pościel bambusowa jest co prawda materiałem wytrzymałym, jednak wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W przeciwieństwie do np. pościeli z bawełny zaleca się pranie w 40°C. Wyższe temperatury mogą sprawić, że tkanina będzie mniej miękka. Powinno się używać wyłącznie delikatnych detergentów. Nie ma konieczności stosowania środków zmiękczających. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji jest równomierne powieszenie pościeli po praniu.

Kupuj sprawdzone produktyKupując z niepewnego źródła bieliznę pościelową, która została opisana jako wykonana z bambusa, można się narazić na zakup produktu, który tylko w pewnym odsetku posiada włókno bambusowe w swoim składzie. Producenci do gorszej jakości pościeli dodają często materiały syntetyczne. Oczywiście, w niektórych przypadkach dodatki są wskazane, jednak powinny być to dobre materiały. Z tego powodu zalecamy kupowanie w sprawdzonych sklepach, takich jak na przykład posciel.biz. Firma ma w ofercie pościele bambusowe w wielu rozmiarach i wersjach kolorystycznych, wszystkie w konkurencyjnych cenach.

Źródło: https://posciel.biz/c/2675/posciel-bambusowa.html