bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2021
  • wyświetleń: 2301

Były życzenia i kwiaty. Akademia Seniora ma już 10 lat

8 września w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz rozpoczął się oficjalnie 10. rok działalności Akademii Seniora w Bielsku-Białej. Gratulacje i życzenia dalszej tak owocnej pracy złożył seniorom zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele współpracujących ze Stowarzyszeniem Akademia Seniora wydziałów Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Reklama

Były życzenia i kwiaty. Akademia Seniora ma już 10 lat
Były życzenia i kwiaty. Akademia Seniora ma już 10 lat · fot. UM Bielsko-Biała


Zebrani odśpiewali hymn akademii, a osobom, które w tym roku obchodziły jubileusz taki sam jak nasze miasto, wręczono okolicznościowe dyplomy.

- Celem naszej akademii jest szeroko rozumiana aktywizacja osób starszych, wykorzystanie ich wielkiego potencjału: wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego. Zadaniem Akademii Seniora jest rozwijanie sprawności intelektualnej, fizycznej i kulturalnej seniorów, a także budowanie więzi międzyludzkich, w tym międzypokoleniowych, integrowanie środowiska ludzi starszych, niezależnie od wieku i wykształcenia. Nasza akademia to nie tylko działalność na rzecz osób starszych ani praca seniorów dla seniorów. Jest to wielopokoleniowe zadanie, do którego zapraszamy osoby w każdym wieku - mówiła przewodnicząca Stowarzyszenia Akademia Seniora Liliana Zarębińska.

Były życzenia i kwiaty. Akademia Seniora ma już 10 lat
Były życzenia i kwiaty. Akademia Seniora ma już 10 lat · fot. UM Bielsko-Biała


Rok akademicki rozpoczął wykład pt. Bielsko i Biała w roku zjednoczenia wygłoszony przez historyka Jacka Kachla.

Akademia Seniora podjęła działalność po przerwie spowodowanej pandemią już w maju br. Wykorzystując złagodzenie obostrzeń covidowych uruchomiono zajęcia, które mogły odbywać się w plenerze. W ramach projektów dofinansowanych przez Miasto odbywały się gimnastyka rehabilitacyjna i oddechowa, taniec liniowy i w kręgu, zajęcia tai-chi, plenery malarskie i fotograficzne oraz popularne spacerówki. Odbył się też wyjazd integracyjny do Tężni w Soli oraz dwie Sąsiadówki zorganizowane wspólnie z Kubiszówką. Stowarzyszenie Akademia Seniora zostało nominowane do nagrody w konkursie ”Marka Śląskie”.
Aktualnie członkowie Akademii Seniora mogą już korzystać z pełnej oferty zajęć.

Zapisy do Akademii Seniora przyjmowane są w biurze Akademii ul. Słowackiego 17 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 12:30. Wszelkie informacje na stronie http://www.stowarzyszenie-as.bielsko oraz na FB.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.