bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2021
  • wyświetleń: 4606

Miejsca postojowe zamiast drzew? Szykuje się kolejna wycinka

Według zaniepokojonych bielszczan, szykuje się kolejna wycinka drzew w mieście. Tym razem w ramach planowanego remontu ulicy Pocztowej. Okoliczni mieszkańcy podkreślają, że projekt przebudowy za bardzo ingeruje w miejska zieleń.

wycinka
Miejsca postojowe zamiast drzew? Szykuje się kolejna wycinka · fot. Łukasz Razowski


Mieszkańcy Bielska-Białej, w obawie o dewastację cennych przyrodniczo terenów zieleni miejskiej, zwrócili się do radnego Konrada Łosia o podjęcie interwencji w tej sprawie. - Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont ulicy Pocztowej. Zdaniem mieszkańców ulica niewątpliwie wymaga remontu, lecz wskazują, iż planowana wraz z remontem drogi budowa zbyt głęboko ingeruje w teren lasu komunalnego - podał przedstawiciele bielszczan.

Jak dodał, mieszkańcy są przekonani, że planowane w obrębie drogi miejsca parkingowe nie rozwiążą braku miejsc postojowych dla turystów, gdyż miejsca te w rzeczywistości stanowić będą zaplecze dla licznych form znajdujących się na tym odcinku drogi. Mieszkańcy za pośrednictwem radnego zaapelowali więc do władz miasta o podjęcie działań mających na celu ograniczenie ingerencji w tereny zielone poprzez korektę rozwiązań projektowych.

Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.