bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2021
  • wyświetleń: 3069

Aplikacja pomaga w segregacji i wywozie odpadów

Segregacja i wystawianie odpadów przed posesje w terminie mogą sprawiać niektórym z mieszkańców kłopot. Dlatego grupa radnych zaapelowała o wprowadzenie specjalnej aplikacji, która by to ułatwiała. Jak się jednak okazuje, o czym być może nie wszyscy wiedzą, taka w Bielsku-Białej już funkcjonuje.

Reklama

suez, śmieci, odpady, wywóz
Aplikacja pomaga w segregacji i wywozie odpadów · fot. SUEZ


Radni klubu Niezależni.BB zwrócili się do władz miasta z prośbą o rozważenie wprowadzenia w Bielsku-Białej specjalnej aplikacji. Jej zainstalowanie dawałoby mieszkańcom dostęp do informacji związanych z terminami wywozów odpadów. - Również pomagałaby w ich segregacji. Do systemy wprowadzane są kategorie odpadów i aplikacja podpowiada w jakiej frakcji powinny się znaleźć - wyjaśniają rajcy. Jak dodali, podobna inicjatywa jest wdrażana w Czechowicach-Dziedzicach.

W odpowiedzi Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej przypomniał, że wykonawca usługi odbioru odpadów komunalnych od czerwca 2018 r. posiada podobną do wskazanej przez radnych aplikację mobilną pn. „INFO PreZero" (wcześniej: „INFO SUEZ").

- Aplikacja ta jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników systemów android oraz ios w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki aplikacji mieszkańcy otrzymują powiadomienia o nadchodzących terminach odbioru odpadów z wybranej posesji, uzyskują wskazówki jak prawidłowo segregować odpady, a także mogą zapoznać się z informacjami związanymi z gospodarką odpadami w Bielsku-Białej - wyjaśnił wiceprezydent.

Dodał jednocześnie, że na bieżąco podejmowane są prace nad udoskonalaniem tej aplikacji, a mieszkańcy Bielska-Białej przy każdej okazji są informowani o możliwości jej pobrania.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.