bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 września 2021
  • 5 września 2021
  • wyświetleń: 740

Gramy dla Fabiana i Kajetana: charytatywny turniej i wiele atrakcji!

Za nami:

W ten weekend - 4 i 5 września trwa w Bielsku-Białej VII Charytatywny turniej piłki ręcznej plażowej. Będą to rozgrywki eliminacyjne do Mistrzostw Europy EBT, a dla bielskich sympatyków sportu przede wszystkim okazja, by pomóc potrzebującym dzieciom. Podczas turnieju potrwa zbiórka pieniędzy dla Fabiana i Kajetana. Będzie też sporo atrakcji niezwiązanych z piłką ręczną!

Turniej odbywa się na boisku piaskowym przy Kąpielisku Start w Cygańskim Lesie (ul. Startowa 36). Na mieszkańców, którzy przyjdą obserwować zmagania uczestników będą czekać m. in.: prezentacja
bielskiego Aeroklubu, pokazy akrobatyczne i taneczne, kurs pierwszej pomocy czy miasteczko zabaw i gier dla dzieci. W niedzielę będzie można oddać krew w mobilnym punkcie. Odbędzie się też maraton zumby!

Pełny program na poniższym plakacie:

Gramy dla Fabiana i Kajetana


Jednak bohaterami tego wydarzenia są przede wszystkim dwaj potrzebujący chłopcy.

Fabian urodził się z zespołem wad wrodzonych. Pierwsze miesiące życia spędził w szpitalu, gdzie przeszedł 3 operacje ratujące życie na otwartym sercu. Choruje na artrogrypozę i wrodzoną wadę kończyn. Przed nim jeszcze kilka operacji rączek w Paley European Institute.

Kajtek natomiast walczy z bardzo rzadką, śmiertelną chorobą genetyczną Canavan. Terapia genowa w USA to dla niego przepustka do życia. Jego życie wyceniono na 5 milionów złotych.

Chłopców można także wspomóc, dołączając do grupy i licytując ciekawe przedmioty:
www.facebook.com/groups/660415594575195/

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.