Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2021
  • 5 września 2021
  • wyświetleń: 4833

Miasto się zadłuża. Zaciągnie kredyty na 65 milionów złotych

Na 65 milionów złotych zadłuży się Bielsko-Biała. Większość radnych zgodziła się na zaciągnięcie kredytów w takiej kwocie. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na spłatę poprzednich zobowiązań, a także na finansowanie deficytu w budżecie.

budżet
Miasto się zadłuża. Zaciągnie kredyty na 65 milionów złotych · fot. Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com


Jeden z kredytów, na którego zaciągnięcie zgodziła się większość bielskich radnych, to kredyt w wysokości 10 milionów złotych. Ma zostać przeznaczony na wyprzedzające finansowanie działań finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że kwota ta zostanie przeznaczona na wyprzedzające finansowanie „Nowoczesnej bazy Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej” (2,5 miliona złotych) oraz „Rozbudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej” (7,5 miliona złotych).Zobowiązania pokryte zostaną dochodami budżetu Bielska-Białej w latach 2021-2022.

Kolejny kredyt jest znacznie wyższy. Opiewa na 55 milinów złotych. Przeznaczony będzie na finansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Bielska-Białej w 2021 roku oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów.

W uzasadnieniu czytamy, że deficyt budżetu miasta wynosi ponad 49 milionów złotych. Z kolei blisko 6 milionów złotych zostanie przeznaczonych na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów. Zobowiązania pokryte mają zostać dochodami budżetu Bielska-Białej w latach 2021-2040. Na zaciągnięciem kredytów zagłosowała większość radnych bielskiej Rady Miejskiej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.