Wiadomości

  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 2559

Będą nowe przegubowe Solarisy w MZK Bielsko-Biała

MZK Bielsko-Biała rozstrzygnął przetarg na dostawę czterech nowych autobusów przegubowych (klasy MEGA), o napędzie spalinowym. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy Solaris. W postępowaniu wzięła również udział firma Evo-Bus.

autobus, mzk, komunikacja, solaris
fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


- Najkorzystniejszą ofertą jest oferta przedstawiająca najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny. W przedmiotowym postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris Bus & Coach Sp. z o.o - czytamy w uzasadnieniu wyboru najkorzystniejszej oferty.

W przetargu zwyciężył Solaris, który pomimo droższej oferty uzyskał 96,61 pkt, wyprzedzając EvoBus raptem o 0,96 pkt. Jak zauważa portal Nowy-Mig, kluczowe okazało się kryteria rozwiązania techniczne i warunki gwarancji.

Autobusy mają zostać wyposażone m.in. w całopojazdową klimatyzację a także system do neutralizacji wirusów, bakterii, grzybów oraz innych drobnoustrojów. W pojazdach zastosowany zostanie duży tylny wyświetlacz, na którym obok numeru linii znajdzie się także kierunek jazdy oraz dodatkowy wyświetlacz wysokiego kontrastu zamontowany w okolicach przednich drzwi.

Nowe autobusy Solarisy zostaną dostarczone do MZK Bielsko-Biała do siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy.

mp / bielsko.info

źródło: MZK Bielsko-Biała, www.nowymig.cba.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.