bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2021
  • wczoraj, 19:54
  • wyświetleń: 26040

[WIDEO, FOTO] Ulicami Bielska-Białej przeszedł I Marsz Równości

W niedzielę 19 września ulicami Bielska-Białej przeszedł I Marsz Równości. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14.00 na placu Chrobrego, po czym uczestnicy udali się ulicami 3 Maja, Piastowską Wyspiańskiego i Sobieskiego na bielski Rynek. Jak poinformowali organizatorzy w mediach społecznościowych, w marszu wzięło udział ponad 1500 osób.

Loading...


- Bielsko-Biała nareszcie staje się Miastem iście europejskim! Miastem, którego ulicami przejdzie Marsz Równości, będący afirmacją życia i sprzeciwem wobec dyskryminacji prawnej i społecznej grup mniejszościowych - pisali jeszcze przed wydarzeniem organizatorzy I Bielskiego Marszu Równości. Jak podkreślali, wydarzenie to miało być "prawdziwą promocją tolerancji".

Ulicami Bielska-Białej przeszedł I Marsz Równości - 19.09.2021 · fot. ab / bielsko.info


Wśród osób, które wzięły udział w wydarzeniu, były Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet, wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz Magdalena Biejat i Adrian Zandberg z klubu parlamentarnego Lewicy Razem. Podczas marszu na placu Chrobrego odbyła się również kontrmanifestacja, zorganizowana przez środowiska narodowe.

Podczas wydarzenia doszło do incydentu - na wysokości ulicy Piastowskiej w tłum rzucone zostały dwie petardy. Jak poinformował portal bielsko.info asp. szt. Roman Szybiak, policji szybko udało się ustalić sprawców - byli to 15. oraz 18-latek. Obecnie trwa ustalanie kwalifikacji prawnej czynu.

Więcej informacji wkrótce.

mp, raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.