bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1558

Nos nie zawiódł policyjnego psa. Wytropił zaginionego seniora

Policjanci i rodzina poszukiwali 86-letniego bielszczanina, który zaginął wczoraj w późnych godzinach wieczornych w Bielsku-Białej. Zziębniętego i wyczerpanego seniora odnalazł przewodnik z policyjnym psem tropiącym z bielskiego wydziału prewencji. Na szczęście mężczyzna został odnaleziony na czas.

Nos nie zawiódł policyjnego psa. Wytropił zaginionego seniora
Nos nie zawiódł policyjnego psa. Wytropił zaginionego seniora · fot. KMP Bielsko-Biała


Wczoraj w nocy dyżurny bielskiej komendy został zawiadomiony o zaginięciu 86-letniego mieszkańca bielskiego Lipnika. Według zgłoszenia zaniepokojonej rodziny mężczyzna cierpiący na starczą demencję wymknął się późnym wieczorem z domu. Po samodzielnym sprawdzeniu znanych im miejsc, gdzie mógł pójść, zdesperowani zawiadomili o zaginięciu stróżów prawa. Senior wyszedł z domu lekko ubrany i z uwagi na intensywne opady deszczu oraz niską temperaturę jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, w okolicę zaginięcia natychmiast zostały skierowane policyjne patrole z bielskich komisariatów oraz Samodzielnego Pododdziału Policji w Bielsku-Białej. Na miejsce został również skierowany przewodnik policyjnego psa tropiącego z wydziału prewencji bielskiej komendy. Policjanci sprawdzali każde miejsce, w którym mógłby znajdować się senior. Jego rysopis znał każdy policjant pełniący tego wieczoru służbę. Stróże prawa patrolowali rejon dworców autobusowych i kolejowych, przystanki i zajezdnie taksówek w poszukiwaniu bielszczanina. Sprawdzali parki i skwery.

- W niespełna godzinę od zgłoszenia zaginięcia zziębnięto i wyczerpanego mężczyznę w zaroślach niewielkiego lasu w bielskim Lipniku odnalazł przewodnik policyjnego psa. Senior został przekazany pod opiekę medykom z pogotowia ratunkowego. Na szczęście policjanci zdążyli w porę odnaleźć seniora, nim nie doszło do wyziębienia organizmu i senior mógł wrócić do domu - podkreśla asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.