bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 350

Chcesz ubezpieczyć się na życie? Znakomicie, ale sama chęć to za mało!

Materiał partnera:

Zgadujemy, że masz powyżej 30 lat i właśnie założyłeś rodzinę, której los po Twojej ewentualnej śmierci nie jest Ci obojętny. Statystycznie to wtedy najczęściej postanawiamy zmierzyć się z tym tematem. Istotnie to właśnie są okoliczności, które sprawiają, że dobra polisa na życie jest wręcz konieczna - chyba że należymy do wąskiego grona bogaczy, którzy mają co zostawić swoim bliskim.

Chcesz ubezpieczyć się na życie? Znakomicie, ale sama chęć to za mało!


Szybko, łatwo i wygodnie. Nie, nie tym razem!Rzeczywistość współczesnej konsumpcji przyzwyczaiła nas do tego, że droga do nabycia dowolnego produktu lub usługi jest możliwie najkrótsza i najprostsza. Sztaby fachowców od marketingu, pozycjonowania w sieci, tzw. UX (w skrócie, projektowania witryn z myślą o użytkownikach) i wielu innych dziedzin pracują nad tym, by nic po drodze nie odwiodło nas od sfinalizowania zakupu. Kilka ruchów palcem po ekranie telefonu i gotowe. Czy ubezpieczenia na życie możemy nabywać w podobny sposób? Już przed kilku laty pojawiły się takie oferty. No cóż, biznes jest biznes. Towarzystwom chodzi o to, by ubezpieczeni wydali pieniądze, natomiast to, jakiemu odsetkowi z nich dana polisa naprawdę będzie odpowiadać, nie dla nich jest ważne. Musi być istotne dla nas!

Ubezpieczenia na życie to złożone produktySprawa jest prosta w przypadku np. komunikacyjnych polis OC - likwidacja szkód odbywa się w ramach ustalonych prawem i nikt nie ma tu specjalnego pola manewru. Ubezpieczenia dobrowolne to tymczasem zupełnie inny świat. Swoboda w kształtowaniu postaci takich produktów jest ogromna i ubezpieczyciele umiejętnie z niej korzystają. Czym to skutkuje? Teoretycznie bardzo szeroki zakres danej polisy z rozszerzeniami może się okazać skromnym, gdy uwzględnimy wyłączenia, ale także definicje czy limity wypłat. Dlatego do wyboru konkretnej oferty należy podchodzić z rozwagą i dać sobie na to czas. Pomagający ocenienie złożonego produktu, jakim jest polisa na życie ranking to bardzo przydatna rzecz, ale opinie innych klientów, choć cenne, to nie wszystko. Ubezpieczenie ma być dla nas! Dla naszej rodziny, odpowiadać naszym potrzebom, za cenę, którą to my jesteśmy zdolni zapłacić.

Dobrze przemyśl sumę ubezpieczeniaIstnieją pracownicze polisy grupowe, w których suma ubezpieczenia od ryzyka śmierci wynosi np. 20 albo nawet 10 tys. zł. Jak taka kwota zmienia sytuację rodziny, która straciła swojego głównego żywiciela? Ile zatem powinna otrzymać? Wiadomo, że im więcej, tym lepiej. Milion zł nie przywróci zmarłego na ten świat, ale da jego bliskim bytowe bezpieczeństwo - tylko ile będzie wynosić wysokość składki przy tak bardzo wysokiej sumie ubezpieczenia? Jak więc wskazać tą właściwą?

Nie ma jednej szkoły. Jedni powiedzą, że SU powinna odpowiadać wydatkom przez dłuższy okres, inni, że odebranym rodzinie na skutek śmierci przychodom. Np. dwu bądź trzyletnim. Ważne, byśmy wiedzieli, co ta kwota w praktyce oznacza. Ile da naszej rodzinie czasu, na adaptację do nowej sytuacji, czy jakie pilne potrzeby zaspokoi. Jeśli to wiemy, dopiero wówczas jesteśmy w stanie ocenić, jakie ubezpieczenie na życie jest wystarczające.

Wybierz taki zakres ochrony, jaki naprawdę jest koniecznyCzas się obudzić - wszędzie wokół nas toczy się walka! Walka o nasze pieniądze, a rozmaite formy marketingu to niezwykle rozwinięta machina wojenna. Ubezpieczenia na życie nie są wyjątkiem. Nie brakuje ofert uwzględniających najrozmaitsze ryzyka, niekiedy jednak należy sobie zadać pytanie, czy warte są one podniesionej składki. Polisa ma nas chronić przed niespodziewanymi i kłopotliwymi ekonomicznie zdarzeniami. Czy należy do takich np. urodzenie dziecka? W naszym życiu będzie wiele sytuacji, które generują jakieś koszty. Ale ubezpieczamy się od tych, na które nie mamy szans się przygotować, a zdruzgoczą nasze finanse. A więc do ryzyka śmierci warto dołączyć np. poważne zachorowanie, zdolne przecież zubożyć nas o setki tysięcy zł.

Uwzględniające rozbudowane ubezpieczenie na życie porównanie propozycji jest jednak zadaniem jeszcze trudniejszym. Tutaj uwidacznia się wielka rola agenta.

Przedstaw swoje potrzeby specjaliścieNiekiedy uważamy za atut danej polisy to, że nie towarzyszy jej np. ankieta medyczna. To błąd! Im bardziej szczegółowa kalkulacja, tym większa szansa, że zapłacimy za odpowiednie dla własnego wieku, zdrowia i trybu życia ryzyko. Do naszych potrzeb trzeba jeszcze dopasować oferty. Dobrze znający rynek agenci mogą odezwać się do nas sami, gdy zostawimy kontakt np. na portalu dobrapolisanazycie.pl, gdzie znajdziemy też m.in. ranking polis. Warto bez nadmiernego pośpiechu - ale też i zwlekania w nieskończoność - zapewnić sobie dokładnie taką ochronę, za jaką zapłacimy.