bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 893

W Beskidach przeprowadzali akcję "Bezpieczny las"

Mundurowi ze Szczyrku wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili działania „Bezpieczny las”. Miały one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi i szkodnictwu leśnemu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo turystów na pieszych szlakach turystycznych.

W Beskidach przeprowadzali akcję "Bezpieczny las"
W Beskidach przeprowadzali akcję "Bezpieczny las" · fot. KMP Bielsko-Biała


Działania prowadzone były na terenie Beskidu Małego i Śląskiego. Policjanci patrolowali tereny leśne, okolice szlaków turystycznych i dróg technicznych. Ich celem było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, rozjeżdżaniu ścieżek pieszych motocyklami crossowymi i quadami oraz szkodnictwu leśnemu. Współpraca policjantów i strażników leśnych jest odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców miejscowości turystycznych i samych turystów. To także ważny element programu „Dzielnicowy bliżej nas".

W Beskidach przeprowadzali akcję "Bezpieczny las"
W Beskidach przeprowadzali akcję "Bezpieczny las" · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci i strażnicy leśni zwracali też uwagę m.in. na turystów z psami i sprawdzali, czy czworonogi są właściwie prowadzone i nie zagrażają innym turystom oraz, czy turyści nie zaśmiecają szlaków i miejsc odpoczynku.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.