bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 458

Nowa wersja programu ZWCAD 2022 - jakie wprowadzono ulepszenia?

Materiał partnera:

Każdy, kto w swojej pracy zajmuje się tworzeniem rysunków i dokumentacji technicznej, na pewno zna program ZWCAD. Program ten wspiera użytkownika na każdym etapie projektowania, dzięki czemu zadania wykonuje się szybko, sprawnie i maksymalnie precyzyjnie. Właśnie pojawiła się nowa wersja programu ZWCAD 2022. Co warto o niej wiedzieć?

Whitpress


ZWCAD - znany każdemu projektantowiZWCAD to ceniony przez każdego projektanta program do tworzenia rysunków 2D/3D. Zapewnia dostęp do kreślenia różnego typy linii, łuków, kształtów, tworzenia brył oraz dokumentowania poszczególnych elementów projektu. Program jest kompatybilny z formatami CAD, m.in. DWG/DXF, który używany jest przez AutoCADa. Bardzo łatwy, intuicyjny w obsłudze - wspiera gesty myszki, co pozwala sprawnie i szybko wywoływać dostępne funkcje.

Poza tym mamy dostęp do funkcji wymiarowania przestrzeni papieru i wyboru nakładających się na siebie elementów. Te wszystkie możliwości są cenione przez projektantów, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem rysunków i dokumentacji technicznej. Ucieszy ich na pewno informacja, że dostępna jest nowa wersja programu ZWCAD 2022, w której wdrożono jeszcze nowocześniejsze i bardziej intuicyjne funkcje. Jakie?

ZWCAD 2022 - co nowego?W nowej wersji mamy dostęp do sprawdzonych, cenionych rozwiązań ZWCAD. W konsekwencji nowa wersja działa szybciej i stabilniej! Wprowadzono między innymi takie ulepszenia, jak obsługa procesów wielordzeniowych. Usprawniono też obsługę pamięci RAM. W wersji 2022 wprowadzono wydruk rysunków CAD z przezroczystością obiektów, co pozwala zobaczyć elementy znajdujące się pod spodem. Możemy regulować stopień przezroczystości, wybierając wartości od 0 do 90.

Ale to nie wszystko, bo twórcy postarali się też, by dodać nową funkcję Flatshot, co pozwala tworzyć widok 2D z obiektów 3D. Poza tym wbudowano w program i ulepszono import plików IFC. Użytkownicy na pewno będą też zadowoleni z nowego sposobu ustawiania rzutni w modelu i wygładzenie linii. Za sprawą tych zmian, nie widać mało estetycznych “schodków” na obiektach rysunkowych.

Zdecydowanie warto poznać możliwości nowego programu, bo zyskujemy dużo więcej, niż w przypadku starszych wersji. Gdzie go znajdziesz? Najłatwiej pobrać ze strony https://info.zw2d.pl/pobierzteraz.