bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 464

Jak wybrać najlepszą kosiarkę spalinową do trawy?

Materiał partnera:

Wśród dostępnych na rynku produktów do koszenia trawy, z pewnością największą popularnością cieszą się kosiarki spalinowe. Spełniają one swoje zadania doskonale, a przy tym dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Mogą być one dobrym wyborem i dla amatorów i dla profesjonalnych ogrodników. Dlaczego właśnie one? Co przemawia za ich zakupem? Jakie są wady i zalety tych urządzeń?

Źródło: pexels.com


Kosiarki spalinowe służą do koszenia trawy, bez konieczności poszukiwania źródła prądu. Nie musimy więc martwić się kłopotliwymi kablami, poszukiwaniem przedłużacza, brakiem dostępu do niektórych miejsc. Aby mogły one działać, niezbędna jest mieszanka paliwa i oleju dla silników dwusuwowych i czystej benzyny bezołowiowej dla silników czterosuwowych. Można także zdecydować się na kosiarki z elektrycznymi rozrusznikami, które działają poprzez odpowiednio dopasowany do sprzętu akumulator. A lepiej postawić na kosiarkę z napędem czy bez? Pierwsze gwarantują zdecydowanie szybszą i wydajniejszą pracę, nie wymagają użycia siły i sprawdzają się zarówno na małych, jak również i dużych terenach. Drugie z kolei są lekkie, zapewniają swobodne manewrowanie, dlatego doskonałe są tam, gdzie mamy wiele ścieżek, rabatek z kwiatami i innych elementów. Są dostępne w atrakcyjnej cenie i wykazują mniejsze ryzyko usterki.

Jakie są wady i zalety kosiarek spalinowychKażde urządzenie cieszy się większą lub mniejszą popularnością i każde niesie za sobą szereg zalet, ale przy tym możliwych i wad. Co przemawia za kupnem kosiarek spalinowych? Czy oprócz szeregu zalet mają one także wady?

Główną zaletą takich urządzeń do koszenia jest ich moc. Dostępne są one w wersjach o różnej mocy silnika, dzięki czemu można dopasować je do konkretnego terenu. Wiadomo bowiem, iż zupełnie inna kosiarka sprawdzi się w niewielkim ogrodzie, a inna na rozległym terenie. Kolejną zaletą tego sprzętu jest na pewno wygoda użytkowania. W przypadku zwykłych kosiarek plączący się pod nogami kabel jest zmorą użytkowników takich sprzętów. Tutaj nie ma z tym absolutnie żadnego problemu. Takie kosiarki spalinowe nie wymagają bowiem kabla i podłączenia do prądu, by mogły sprawdzić się na najbardziej nawet rozległym trawniku. Warto zwrócić uwagę także na to, że radzą sobie one doskonale z każdym terenem. Nie straszna jest im wysoka trawa czy nierówna oraz zróżnicowana przestrzeń.

A czy mają one wady? Oczywiście. Największymi są na pewno wyższa cena, choć na to akurat warto postawić, trudniejsze nimi operowanie z racji ciężaru, a do tego generowany hałas. Porównując jednak z innymi urządzeniami do koszenia, na pewno kosiarki spalinowe stanowią jak najbardziej doskonały wybór.