bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2021
  • 28 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1394

Akcja krwiodastwa dedykowana pamięci Roberta Wośko

Za nami:

28 sierpnia na parkingu obok Ratusza w Bielsku-Białej odbędzie się akcja oddawania krwi, którą organizują wspólnie Urząd Miejski w Bielsku-Białej i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Akcja krwiodawstwa dedykowana jest pamięci Roberta Wośko, zmarłego zastępcy naczelnika Wydziału Polityki Społecznej bielskiego UM.

Zmarły Robert Wośko
Śp. Robert Wośko · fot. UM Bielsko-Biała


Robert Wośko był honorowym dawcą krwi. W 2018 r. podczas obchodów 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce został odznaczony Medalem Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. W 2019 r. współzakładał Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Żywcu. Był ekologiem i pasjonatem pszczelarstwa, wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Pszczelarzy w Kocierzu Rychwałdzkim.

Podczas drugiego etapu zakażeń Covid-19 anonimowo dyżurował jako wolontariusz w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. Później choroba pokonała i jego.

akcja krwiodawstwa

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.