bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2546

W zdrowiu i w chorobie… medale dla par z długim stażem

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawany przez Prezydenta RP odebrały w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej kolejne pary małżeńskie. To osoby, które przeżyły ze sobą 50 lat i więcej.

Stanisława i Edward Polakowie
Na zdjęciu państwo Stanisława i Edward Polakowie - 08.2021 · fot. UM Bielsko-Biała


Symbolem wspólnego przeżycia w małżeństwie 50 lat jest bardzo ceniony przez jubilatów Medal za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawany przez Prezydenta RP. Otrzymanie takich medali wymaga przejścia stosownej procedury. Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie miasta i obchodzące 50. rocznicę ślubu do końca 2021 r. mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz można zgłosić osobiście lub telefonicznie pod nr 33 47 01 213, 33 47 01 211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Sytuacja pandemiczna zmieniła formułę świętowania jubileuszy małżeńskich w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej. Do zakończenia ograniczeń pandemicznych nie odbywają się uroczyste spotkania prezydenta Jarosława Klimaszewskiego z jubilatami, tylko poszczególne pary o umówionej godzinie osobiście odbierają przyznane im medale, a wszystko to w trosce o zdrowie małżonków z półwiecznym stażem.

Wanda i Jan Tokarowie
Na zdjęciu państwo Wanda i Jan Tokarowie - 08.2021 · fot. UM Bielsko-Biała


18 sierpnia w Urzędzie Stanu Cywilnego medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrały następujące pary: Irena i Józef Biegunowie, Stanisława i Edward Curyłowie, Franciszka i Eryk Kurciusowie, Krystyna i Tadeusz Wydrowie. 60-lecie pożycia świętowali natomiast Aniela i Tomasz Bednarzowie, Maria i Stanisław Cwajnowie, Hanna i Janusz Frączkowie, Maria i Marian Głowaniowie, Anna i Mieczysław Nalborczykowie oraz Helena i Józef Olmowie.

W USC 19 sierpnia gościli - Władysława i Kazimierz Kristkowie, Krystyna i Andrzej Paluchowie, Stanisława i Edward Polakowie, Jadwiga i Bogusław Stępniowie, Wanda i Jan Tokarowie, Genowefa i Karol Wierzbiakowie oraz Helena i Ryszard Wisła. 60-lecie pożycia obchodzili natomiast Krystyna i Leszek Markowiczowie, Anna i Ireneusz Ryniowie. Gośćmi USC byli również Wanda i Alfred Skibowie, którzy obchodzili 65-lecie pożycia.

ar / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.